Na päť dní do rómskej osady.

Autor: Alojz Hlina | 11.2.2011 o 13:20 | Karma článku: 11,17 | Prečítané:  2999x

  Ak na Slovensku, ak chcete uspieť  politickou stranou, tak do názvu treba dať sociálna, kresťanská alebo národná. Inak povedané, s týmito prívlastkami v názve strany dokáže na Slovensku uspieť každý ...., skoro som tam napísal blbec.  

Čo však potom s tým, že vzhľadom na „politickú" prácu sa národná stáva synonymom pre hulvátstvo, vulgárnosť, primitivizmus. Kresťanstvo v názve strany sa v očiach mnohých začína spodobovať s neúprimnosťou, falšou a názorovým elitárstvom.  No a samozrejme na záver, Sociálne v názve strany sú hodinky za milión, heliport a jachty.

Posledná výzva je nedovoliť  zničiť slovo DEMOKRATI. Lebo, keď už aj toto sa začne s niečím negatívnym spodobovať, tak je po demokracii.

Zvoliť dobrý názov strany je dôležité, lebo ľudí najskôr zaujíma, kto tam je, ako sa volajú a ešte či ten, kto tam je, má dobré auto a aký má dom. Samozrejme, existuje i zopár vrtákov, ktorých zaujíma program, ale tých je skutočne nepomerne menej. Je to škoda, ale čudujete sa tomu v krajine, v ktorej relácia Farmár hľadá ženu mala takú obrovskú sledovanosť?

Na Slovensku sa nachádza na jednom  m2 voľnej plochy obrovský počet odborníkov na všetko: na futbal, hokej, Blízky východ, na politiku a aj odborníkov na slovensko-maďarské vzťahy alebo rómsku otázku.

Hlavnými témami pre najbližšiu dekádu na Slovensku , ak to celé neukončí skôr mayská predpoveď, budú práve témy slovensko-maďarských vzťahov a rómska problematika.

Ak teda bude na Slovensku vznikať nová strana, bude potrebné zvládať „záujem" o členstvo a to tak, že sa bude okrem iného vyžadovať, aby členovia týmto témam rozumeli.

Ako môžete niečomu rozumieť, keď to nepoznáte? Samozrejme, nemôžete.

Preto potenciálni členovia budú musieť stráviť päť dní a aj nocí v rómskej osade v dome, ktorý bude slúžiť ako mobilná „škôlka".

Potenciálni členovia z tej časti Slovenska, kde nežijú maďarskí spoluobčania, budú musieť stráviť tri dni v čisto maďarskej dedine na juhu Slovenska a naopak občania maďarskej národnosti /dúfajme, že budú / strávia tri dni na Kysuciach.

No povedzte, neprihlásili by ste sa do takej strany?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

EKONOMIKA

Ďiaľnica pri Žiline bude načas unikátom. Nepovedie nikam

Úsek diaľnice bude čakať na svoj privádzač.


Už ste čítali?