100 chlebov denne.

Autor: Alojz Hlina | 10.3.2011 o 14:49 | (upravené 10.3.2011 o 14:58) Karma článku: 12,01 | Prečítané:  2133x

A tak sa bude rozdávať múka a po uliciach chodia policajti so samopalmi.....   Sú rôzne teórie od „soft" až po totálne paranoidné o tom, čoho sa ešte dožijeme. Niečo zo sľubovaných katastrofických scenárov sa už zľahka ukazuje - rozdávanie múky, samopaly, ešte chýbajú gangy bojujúce v uliciach a podobne.

Zasvätenci už majú vraj dávno prichystané zásoby jedla v horách a pripravené iné nevyhnutnosti potrebné na prežitie. Robia sa kurzy na prežitie, dokonca poznám niekoľko takých, ktorí na takom seminári boli.

Ktovie, čoho sa dožijeme a čoho sa dožijú naše deti?

Ak by som sa ja zahral na prognostika, tak dám jednu "čistú" prognózu. A to, že primárna agresia určite porastie. Neviem, ako sa to volá odborne, ale ja to volám primárna agresia. To je tá, s ktorou sa stretnete priamo na ulici. Ľudia budú agresívnejší a často krát bez akejkoľvek príčiny. Bude to výzva, s ktorou sa budeme stretávať. Buď sa jej postavíte, alebo pred ňou ujdete. Nebude to jednoduché.

Národná Rada bude na marcovej schôdzi hlasovať aj o platoch starostov a primátorov. Existuje návrh o znížení trojmesačného odstupného na dvojmesačné.

Nestačí.

Stále je to zlé a nepochopenie základného princípu. Odstupné pre starostov a primátorov je zlé, zvrátené a asi aj protiústavné. Vytvára tak dve kategórie občanov. Ak je niekto v zamestnaní na dobu určitú a tá uplynie, pracovník nemá nárok na odstupné. Starosta /primátor je volený na dobu určitú a má nárok na odstupné.

Kým vláda bude rozdávať Ficovu múku, my budeme rozdávať denne 100 chlebov až do zasadnutia NR SR, na ktorej budú prerokovávať platy starostov. Je to symbolická akcia a má upozorniť aj na ten fakt, že na Slovensku sú ľudia, ktorí často krát nemajú na chleba. Aj vo včerajšom Modré z neba bol príbeh rodiny, v ktorej choroby zapríčinili existenčné problémy. Na druhej strane sú však starostovia a primátori, ktorí majú vysoké odstupné. To nie je žiadna proletárska demagógia, ale princíp spravodlivosti.

A to už nehovorím o tom, že často krát sú primátori a starostovia pekné kvietky a verejnú službu si pomýlili s niečím úplne iným.

Chlieb budeme rozdávať v pracovné dni od piatku  až do 22.3. /plánovaný začiatok schôdze NR SR/ na Nám. SNP od 14.00 hod .

100chlebov.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák o kauze Bašternák: Nič som neustál, situácia sa môže ešte zomlieť

Minister vnútra Robert Kaliňák sa po konci konferencie Smeru ponáhľal.

ŠPORT

Hral proti slávnej Barcelone, dnes je rád, keď sa môže osprchovať

Niektorým mladým sa nechce trénovať, hovorí Ľuboš Perniš.

KULTÚRA

Filmové novinky, ktoré sa tento týždeň oplatí vidieť v kinách

Pozrite si prehľad filmov, ktoré majú premiéru v kinách


Už ste čítali?