Cenzúra je prílišna horlivosť?Alebo...

Autor: Alojz Hlina | 1.4.2011 o 14:59 | (upravené 1.4.2011 o 15:28) Karma článku: 8,62 | Prečítané:  2070x

V Rade Európskej únie cenzúru volajú prílišná horlivosť. Viac ako dva mesiace potrebovala Rada Európskej únie na to, aby sa vyjadrila nášmu veľvyslanectvu v Bruseli, či v prípade zadržania, predvedenia, osobných prehliadok, poškodzovania dátových súborov a vulgárneho správania voči mne a mojej manželke v Bruseli postupovala zákonne.

Naše veľvyslanectvo obdržalo list od generálneho riaditeľa bezpečnosti /scan v prílohe/, v ktorom sú okrem iných zavádzajúcich informácií uvedené aj tieto nepravdivé informácie:
- Tvrdenie, že protest mal za úmysel poškodiť koberec je úplne nepravdivý - to je z dostupných videozáznamov a fotodokumentácie jednoznačne preukázateľné. Existuje kompletný videozáznam, ktorý to dokazuje.
- Tvrdenie, že pracovníci ochranky nás odovzdali bruselskej polícii preto, že som pokračoval v proteste, je rovnako nepravdivé.
Pravdou je, že na nás zavolali políciu až potom, čo som odmietol vydať SD kartu z fotoaparátu a vyhrážanie typu „... zavoláme políciu, budú Vás vyzliekať, zadržia Vás, budete mať veľké problémy..." , rovnako ako použitie hrubých vulgarizmov nezabralo.

V odpovedi obchádzajú odpoveď, prečo sa pracovník choval hrubo , primitívne a v konverzácii
používal vulgarizmy /mužský pohlavný úd a podobne/.
Poškodzovanie dátových súborov /vymazávanie fotografií/ je v odpovedi vyhodnotené ako „prílišná horlivosť" /overly zealous/ za účelom, aby nedošlo, citujem: „..... robil tak s cieľom chrániť rotujúce predsedníctvo pred rizikom straty povesti ..."
Tak toto robili aj komunisti. Ale nenazývali to prílišná horlivosť a strata povesti, ale jednoducho: cenzúra.
Z listu je zrejmé, že nemali zákonný dôvod na poškodzovanie našich súkromných dátových súborov vo fotoaparáte. Aj bez toho, aby sme čakali na odpoveď viem, že hrubé a vulgárne správanie na pôdu európskej únie nepatrí.


Po tejto odpovedi som sa rozhodol znova obrátiť na Radu Európskej únie priamo a túto skutočnosť dať na vedomie nášmu Ministerstvu zahraničných vecí a požiadať Radu Európskej únie, aby sa mne a mojej manželke ospravedlnili za neprimeraný zákrok, hrubé správanie a poškodenie dátových súborov.


V prípade, že tak neurobia, necháme sa zastupovať v konaní o poškodzovaní ľudských práv, práva na slobodu prejavu a rovnako aj v konaní o náhradu majetkovej a nemajetkovej ujmy.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?