Prehrať hokej, vyhrať nad fašizmom

Autor: Alojz Hlina | 8.5.2011 o 9:47 | Karma článku: 6,82 | Prečítané:  1625x

Včera sme prehrali hokej a budeme dlho čakať, kedy príde nová silná generácia bojovníkov. Dnes /8.mája / sme však vyhrali nad fašizmom. 8. mája si pripomíname víťazstvo nad fašizmom.    

Trochu sa toto výročie stráca v čase hokejového ošiaľu, ale aj keby nebol hokej, tak žiadne veľké sa u nás diať nebudú k pripomienke víťazstva nad fašizmom. Koniec koncov, bolo to už dávno. Peňazí je ešte menej ako bolo a obsesia komunistov oslavovať všetko a intenzívne sa tiež dnes už nenosí.

Skutočných protifašistických bojovníkov z časov vojny  je už čoraz menej a súvisí to s tým, že fašisti boli porazení pred 66 rokmi.  Čím je pripomienka slabšia, tým viac sa postupne záludne a potichu myšlienky fašizmu vracajú a tvária sa, ako ináč, demokraticky a podaktorým prídu ako atraktívne a ponúkajúce „riešenie".

V Prešove 1. Mája 2011 demonštrovali extrémisti . Podtitulom ich protestu bolo „zhromaždenie slušných ľudí" /!!!/. Aspoň, že neboli tak drzí, že by demonštrovali dnes /8 . mája/, povedal by niekto. V Maďarsku sa takých „demokratov" vyrojilo veľa. Sú v parlamente, tvária sa zatiaľ demokraticky, majú moc, v televízii vyzerajú dobre.

Dnes na Námestí SNP o 14.00 hod. v Bratislave rozprestrieme veľký transparent s textom: Títo v rovnošatách Vám v ničom nepomôžu, iba ak do väčšieho nešťastia!

Pokiaľ začnú ľudia hľadať záchranu v pochodujúcich skupinách v uniformách alebo rovnošatách, bude to veľmi zle. Poľahčujúcou okolnosťou pre mňa /ak sa tak stane/ bude, že som na to upozorňoval. Upozorňoval formou prístupnou pre širšie auditórium - ulicu. Od kabinetných debát sú tu iní ...

vojma.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?