Malacky-z extrému do extrému

Autor: Alojz Hlina | 13.9.2011 o 10:37 | (upravené 13.9.2011 o 10:46) Karma článku: 10,25 | Prečítané:  2237x

Situácia v Malackách ide z extrému do extrému. Tri roky sa kompetentní tvárili, že nič nevidia a po medializácii celej situácii na Družstevnej ulici sa teraz naopak tvária ako najväčší "tvrďasi" pod slnkom.

Aktuálne, rodina s deviatimi deťmi zbúrala svoju nelegálnu stavbu a býva v našom mobilnom kontajneri. Mesto disponuje voľným bytom nízkeho štandardu, ktorý sa nachádza v lokalite Hlboká pri smetisku, avšak "tvrdý" primátor ich tam odmietol pustiť a ešte"tvrdší" poslanec zastupiteľstva ich odtiaľ večer o 22,00 cez plač detí vyháňal.

Asi sa chcú zapáčiť svojim voličom v tom, ako sú tvrdí a nekompromisní.

Spravíme ešte jednu - poslednú skúšku, v ktorej sa budeme snažiť zistiť, či už nemáme do činenia v Malackách s niečím iným ako nekompromisnosťou. Skúška spočíva v tom, že keď že nás mesto vyzvalo, aby sme mobilný kontajner dnes odstránili, čo de facto znamená, že deväť detí a 2 dospelí nemajú kde spať, tak ponúkame mestu Malacky, že im tento kontajner zapožičiame na dobu nevyhnutnú na to, aby našli riešenie pre Družstevnú ulicu, tak ako to sľúbili rómskym aj nerómskym obyvateľom.Uvedený kontajner zapožičiame bez nároku na finančné plnenie - t.j. zadarmo.

 

V prípade, že Mesto Malacky našu ponuku na zapožičanie obytného kontajneru neakceptuje a bude trvať na jeho odstránení, myslím, že už nehovoríme o nekompromisnosti a spravodlivosti, ale už máme asi dočinenia s predsudkami a rasizmom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?