Rómske návrhy

Autor: Alojz Hlina | 20.9.2011 o 16:32 | (upravené 20.9.2011 o 16:39) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1910x

Základný pracovný text. Konečný text bude predstavený na stretnutí Rómov v Bratislave /21.9./.   Rómske návrhy:   -  Práca - potrebujeme prácu. Kto však zoberie Róma do práce? Kto zoberie do práce Róma najmä teraz, keď ani bieli nemajú prácu?

- Navrhujeme daňovo zvýhodniť tých podnikateľov /aj malých/, ktorí vytvoria pracovné miesto v blízkosti osád a zamestnajú Rómov.

- nás trestajú aj za zemiaky z poľa, keď však niekto zneužije peniaze štátu alebo samosprávy, väčšinou sa mu nič nestane. Navrhujme, aby sa dôsledne vyšetrili prípady, keď došlo k rozkradnutiu a zneužitiu peňazí štátu alebo samosprávy. Za obzvlášť  hanebné považujeme tie prípady zneužitia , keď peniaze boli určené na pomoc sociálne slabým. Navrhujeme prijať opatrenia, aby už k takýmto skutkom nedochádzalo.

- vyčítajú nám, že rúbeme les. Aj Vy by ste rúbali, keby Vám bolo zima. Navrhujeme, aby sme mohli na nevyužívaných pozemkoch štátu pestovať rýchlorastúce dreviny a tými potom kúriť. Namiesto špekulácií s pozemkami a stavania golfových ihrísk, nech štát dovolí na pozemku štátu sociálne slabým občanom pestovať drevo na kúrenie.

- tisíce sociálne slabých ľudí na svete si čiastočne pomôže vo svojej zlej situácii tak, že zbiera PET fľaše. Už aj v Číne sa dajú fľaše vrátiť. Navrhujeme prijať také opatrenia, aby sa dali PET fľaše a plastové tašky vrátiť za peniaze a veľa ľudí by si tak aspoň trochu pomohlo vo svojej ťažkej situácii.

- Prečo štát pomáha nezodpovedným politikom zarábať miliardy? Politici angažovaní v gastrolístkových firmách zarábajú bez žiadnej pridanej hodnoty obrovské peniaze. Navrhujeme, aby vznikla štátna firma, ktorá bude vydávať gastrolístky. Z ľahkého a veľkého zisku táto firma bude podporovať  výstavbu nových a opravu starých škôl a škôlok v regiónoch, kde sú školy v dezolátnom stave. Je lepšie, ak sa peniaze použijú na školy a škôlky pre deti, ako keby ich mali minúť politici na svoje zábavky.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

EKONOMIKA

Ďiaľnica pri Žiline bude načas unikátom. Nepovedie nikam

Úsek diaľnice bude čakať na svoj privádzač.


Už ste čítali?