Pamätná tabuľa pre S.Jobsa

Autor: Alojz Hlina | 29.12.2011 o 9:32 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  2223x

Verím a dúfam, že iniciatíva osadiť pamätnú tabuľu S.Jobsovi v Bratislave prejde vcelku hladko. Príbeh S.Jobsa je inšpiratívny a preto je dôležité si ho pripomenúť. Naša mládež je už z toho nášho sveta úplne hotová, keď vidí, kto tu zarába a ako. Na Slovensku všelijakí hochštapleri nasosnutí na štát žijú svoj svet a dávajú „ vzory" mladým ľuďom. Možno už teraz majú čisté topánky, ale to srdce zostalo špinavé.  

Príbeh Steva Jobsa je príbeh človeka, ktorý to dokázal. Jeho pamätnú prejav na  Stanford  univerzite by mali púšťať na našich školách povinne. http://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc

Človek , ktorý bol adoptovaný . Človek, ktorý chodil na jedlo  pre chudobných, zmenil svet mnohým ľuďom na našej planéte.

To je príbeh.

Pôsobilo by to katarzne a aspoň malá nádej by ostala, že mladí ľudia sa budú inšpirovať jeho príbehom a nie príbehom našich hochštaplerov, ktorých často krát jediná schopnosť je schopnosť cez politiku obrať štát.

Dám vyrobiť bronzovú pamätnú tabuľu s pripomienkou na S. Jobsa. Tvar a textovú časť si netrúfam rozhodnúť, preto vypisujem súťaž na celkové stvárnenie pamätnej tabule aj s textovou časťou.

Svoje návrhy môžete posielať do 30.1.2012 na adresu: ahlina@gmail.com

Víťazný návrh bude honorovaný sumou 300 EUR a bol by som rád, keby to bol návrh vysokoškolského študenta, nezaťaženého rôznymi toxickými sedimentmi nášho stredoeurópskeho priestoru.

/ Ak sa zdá niekomu suma 300 EUR málo, tak nech skúsi nejaký štátny orgán, tam sú zákazky rádovo vyššie. Ja by som skôr očakával, že autor projektu povie, že nejde o peniaze a že mu je cťou robiť taký návrh./

Miesto, na ktorom bude tabuľa umiestnená, bude zverejnené neskôr, ale už teraz môžem povedať, že každá z posudzovaných lokácií  je dôstojná.

Zostáva už len dúfať, že po rôznych tých kontroverzných sochách, táto malá pamätná tabuľa pre človeka, ktorý urobil svet lepším a jeho príbeh je inšpiratívny, prejde v tomto smutnom netvorivom štáte bez toho, aby sa  niekto na tom poriadne .....

Samozrejme, myšlienka osadiť tabuľu S.Jobsovi nevznikla tu - na Slovensku. Pamätné tabule géniovi našej doby sú už v niektorých krajinách inštalované a v ďalších ešte len budú. Len sa pripojíme.

Tak, ako toľkokrát.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?