Fico a Dzurinda. To isté, ako Coca-cola a Pepsi-Cola?

Autor: Alojz Hlina | 10.4.2012 o 9:38 | (upravené 10.4.2012 o 10:04) Karma článku: 13,30 | Prečítané:  2347x

Aký je rozdiel medzi R. Ficom a M.Dzurindom? Taký istý ako medzi Coca-colou a Pepsi-colou? Toto prirovnanie v origináli znie ináč, povedal to slovinský ľavicový intelektuál S.Žižek a znie približne takto: Aký je rozdiel medzi pravicou a ľavicou? Taký istý ako medzi Coca-Colou a Pepsi-Colou.

A zdá sa, že aj na Slovensku.

Pravica na Slovensku pod vedením M. Dzurindu zničila spravodlivosť, zabila tvorivosť a navyše, doplním aj môj osobný poznatok s pánom Dzurindom ako Ministrom zahraničných vecí SR. Ministrom Dzurindom nepohlo ani trochu to, že v Bruseli sa ku mne a k mojej manželke policajti správali zle. Žiadal som Dzurindu, prosil som Dzurindu, aby to pochopil, že muž sa musí postarať o svoju ženu a musí brániť jej práva a česť tak, ako zástupca štátu musí brániť práva svojho občana. Nepomohlo. Dzurinda bol ako kameň. To, že moju ženu na polícii vyzliekali a náš zastupiteľský úrad nič neurobil, s ním ani nepohlo. Rada Európy sa mi ospravedlnila, naše ministerstvo nič. Pravý pravičiar sa postará o ženu a jej práva. Samozrejme, pravý pravičiar. Mám mu to za zlé a tak ľahko ma to neprejde.

Ľavica pod vedením R. Fica hrá svoju zvláštnu hru. Ktorej veľmi nerozumiem ... alebo, vie mi niekto zodpovedať na nasledovné otázky:

-Nie je na Slovensku iný odborník na zdravotníctvo, ktorý zároveň nemá čosi spoločné s Pentou? Alebo je už základným kvalifikačno-politickým predpokladom vykonávať funkciu Ministra zdravotníctva SR byť bývalým zamestnancom poisťovne Dôvera?

-Nie je na Slovensku odborník na hospodárstvo, ktorý nemá čosi spoločné s Pentou? Alebo je už základným kvalifikačno-politickým predpokladom na funkciu Ministra hospodárstva SR byť aspoň ich susedom?

Slovenská spoločnosť má veľa nezodpovedaných otázok ohľadom „funkčného zaradenia" Penty v našej spoločnosti. Nominácia ministrov zdravotníctva a hospodárstva je čisto náhodná alebo je to jasný signál pre tých, ktorí čítajú medzi riadkami? Je to provokácia? Dokázanie si sily? Je to facka občanom, ktorí zabojovali o to, aby Gorila neničila ďalej našu spoločnosť?

Mám pocit, že Erik Tomáš číta moje blogy. Tak ho poprosím, či by nevedel posunúť toto moje prehlásenie pánovi premiérovi:

Vážený pán premiér, poprosím Vás pre dobro našej krajiny, vyjadrite sa. Povedzte, že ste boli piť Coca-Colu v tom nešťastnom byte. Nebojte sa, rozchodíte to. Chvíľu bude cirkus, ale ustojíte to.  Povedzte to a budete slobodný. Nikto Vás potom  nebude vydierať a ovplyvňovať. Aj ja to viac ocením a bude to chlapskejšie ako to, že sa teraz nechlapsky necháte držať za .... ľuďmi, ktorí majú pocit, že parlament je na petržalskej strane Dunaja.

Ak to premiér neprizná a nechá sa vydierať, bude to zlé pre našu krajinu. Veľmi zlé. A samozrejme bude platiť to, čo je v nadpise. Aká pravica? Aká ľavica? Celé to bude smiešne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?