Deti „Smeru“ a Martin Poliačik

25.4.2012 o 10:32 (upravené 25.4.2012 o 10:42) | Karma článku: 13.06 | Prečítané  5128-krát

Zdá sa, že som si poriadne navaril. Opýtal som sa v mojom predchádzajúcom blogu, na aký pochod to vlastne ide poslanec Martin Poliačik. Odpoveď? Dostal som také „Drážďany" - kobercový nálet, že som na chvíľu zapochyboval , koho vlastne alebo akej komunity  som sa to pýtal. Ono to skôr vyzerá, akoby som skinheadom povedal, že kanady nosia homosexuáli. Rozmýšľam mojou bačovskou hlavou, kde sa stala chyba.

Kde sú tie deti kvetov? Kde je svetový mier?

Je to tým, že už nie je Lennon, ale Rytmus?

Agenda SAS na Slovensku o tom, že dekriminalizovať  „zdraviu prospešnú marihuanu" by nemala šancu, až kým nezasvietilo svetielko nádeje v tom, že veľký SMER ide zaloviť aj v týchto vodách. Opäť mojou zjednodušenou bačovskou logikou môžeme potom povedať, že všetci huliči, ale asi aj ich „vzdelanejší" kolegovia feťáci budú nie deti kvetov , ale deti SMER-u.

Ono sa to asi bude dosť ťažko vysvetľovať rodičom, ktorí majú doma takého konzumenta „neškodných, ba až zdraviu prospešných látok" počas volebnej kampane.  Keďže však schopnosti SMER-u v oblasti presvedčovania slovenského ľudu sú zdá sa geniálne, asi to SMER zvládne odkomunikovať aj v tejto oblasti.  SAS-ka sa aj s Martinom Poliačikom môže „prsiť" koľko chce, ale nositeľom huličskej agendy bude SMER.

A do tretice, vďaka mojej jednoduchej logike baču, ktorá ani zďaleka nedosahuje výšiny ľudí, ktorých som mojim predchádzajúcim blogom popudil, no a už vôbec nestačí brilantnému umeniu diskusie Martina Poliačika, mi stále nejde do hlavy jedna vec.

Ak je marihuana taká neškodná, prečo trestať tých, ktorí ju distribuujú?

Je dosť možné, že nejaký dealer drog podá sťažnosť na ústavný súd za porušenie jeho práv, lebo ak je marihuana „úplne v pohode" a konzument by sa jej konzumáciou ničomu nevystavoval, nič neporušoval, tak prečo ten "chudák dealer" by mal za to pykať?

A keď si taký osvietenejší dealer k dávkam napíše príbalový leták s upozornením, aby nehulili veľa, tak možno dostane aj diplom od nejakej spotrebiteľskej organizácie.

Pre istotu, ešte upresním, mne vôbec nejde o to, aby niekto, kto si zapálil marihuanu, išiel sedieť na x rokov do väzenia. Mne by asi na prvý krát stačil zápis do registra. Personalista každej firmy si zváži, či potrebuje takého zamestnanca. Na druhý krát možno uvažovať o ďalšej forme trestu. Pokiaľ ma však nieto bude presviedčať o blahodarných účinkoch marihuany, tak s tým budem mať stále problém.

Odkaz pre M.Poliačika:

Martin, niekde som zachytil, že si bol predsedom akejsi debatnej organizácie. Nuž, poviem Ti, Martin, ak si učil ľudí diskutovať tak, že najskôr treba partnera, protivníka v diskusii zhodiť, zdehonestovať, tak potom amen -tma.

Ostáva len dúfať, že ste okrem čestného predsedu Jána Slotu nemali veľa členov.

 

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Gemer by mohol byť naším Toskánskom. Ale nebude

Záchrana Gemera, ale aj ďalších regiónov nepríde cez automobilky. Ich vlastná minulosť dokáže vytvoriť viac pracovných miest ako korporácie.

KOMENTÁR MILOSLAVA ŠEBELU

Ministerská odmena bude za medailičku o prsia

O Slovensku si svet opraví mienku, keď prerazíme v rybolove a v bikini fitnes.

KULTURA.SME.SK

Festival v Cannes si vyhliadol režiséra z Košíc

Najväčší filmový festival si vybral pätnásť projektov, ktoré sa oplatí sledovať a podporovať. Je medzi nimi aj slovenský film Vychladnutie.


Už ste čítali?