Mariškári na povinnú vojenčinu

Autor: Alojz Hlina | 7.5.2012 o 8:55 | Karma článku: 12,35 | Prečítané:  5746x

Dlho dopredu avizovaný protest za dekriminalizáciu - legalizáciu marihuany sa skončil. Prekvapivá bola neúčasť avizovaných hostí, najmä politikov. To, že prišlo málo ľudí, z toho sa neuškŕňam, lebo to dôverne poznám. Na Slovensku je to tak. Tu sa bojuje v krčme, za počítačom alebo vôbec.  

Ja som si dovolil v deň marihuanového protestu inštalovať na susednom námestí tabuľu s vysvetľujúcim textom pre prípadných účastníkov marihuanového protestu, ktorí by cez Námestie SNP prechádzali.

SNP.JPG

Bojovnosť ľudí ako reakcia na moje vyjadrenie smerom k akcii, ktorí / a teraz to už môžem povedať/ len virtuálne fandili marihuanovému protestu, ma zarazila. Bola skoro rovnaká, ako keby som skinheadovi  „siahol" na kanady.

Môj kolega, poslanec za SAS, to rozbalil naplno a ako sa sluší a patrí na šéfa debatnej asociácie, použil na mňa diskusnú taktiku hodnú skutočných debatných guru, a to „znič, zakop a vymoč sa na to...". Už len iróniou je to, že sedí vedľa mňa v parlamentnej lavici a ja si teraz môžem trénovať schopnosť sebaovládania.

Ak by som hľadal nejaký výstup môjho výletu do tejto subkultúry, tak asi bude v tom, že skúsim na branno-bezpečnostnom výbore predložiť na analýzu návrh, či by nebolo možné použiť pre mariškárov, u ktorých to ešte má význam, alternatívny trest vo forme povinnej „vojenčiny".

SMER hovorí o alternatívnych trestoch. Väznice sú plné, ale kasárne sú prázdne.

Takže by to asi stálo za úvahu. Mariškári by sa naučili robiť komíniky, rajóny a  všetky tie veci, ktoré poznajú iba z počutia alebo od svojich otcov.

Keďže mariškári majú pozitívny vzťah k pestovateľským prácam, nástup na vojenčinu by bol na jar a v kasárňach by okrem vojenského výcviku s dôrazom na telesnú prípravu pestovali aj biozeleninu. Táto by sa následne dostala do predaja a pokryla by časť nákladov na pobyt mariškára vo výcvikovom stredisku:)

PS.: Všetkým rodičom, ktorí by mi chceli za tento návrh poslať ďakovný list, poprosím ho poslať na adresu NR SR.

Ďakujem.

http://poliacik.blog.sme.sk/c/297046/Alojz-Hlina-vedla-jak-ta-jedla.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/297009/nadpis.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/297108/Deti-Smeru-a-Martin-Poliacik.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?