Čo je cynizmus? Alebo invalidi dajte peniaze

Autor: Alojz Hlina | 18.2.2013 o 8:50 | (upravené 18.2.2013 o 9:04) Karma článku: 11,38 | Prečítané:  1358x

Čo je absolútny cynizmus? Čo je absolútny slovenský cynizmus? V bratislavskom mestskom parlamente poslanci vášnivo obhajovali názor, že súťaž nie je potrebná. Poslanec P. Osuský /SaS/ dokonca vyhlásil, že on si súťaž už spravil v hlave a diskusiu zaklincoval poslanec I. Nesrovnal /SDKÚ/ slovami:  

„ ... Načo súťaž? Aká súťaž? Však oni /predkladatelia projektu/ sú elita ..."

Po týchto plamenných zvolaniach mestskí poslanci schválili bez súťaže prenájom objektu Stará tržnica na minimálne 10 rokov za 0,- EUR ročne.

Dostať do prenájmu takýto objekt v centre hlavného mesta zadarmo, to už by musel byť poriadny neschopák, aby to nezvládol. Zostáva teda veriť, že to aspoň bude fungovať.

Mesto Bratislava „dokázalo" prenajať obrovský objekt v centre mesta bez súťaže horko-ťažko za 0,- EUR. Ono, v zásade, niekto by mohol povedať, že je to úspech. Pri tej koncentrácii „súťaže chtivých" poslancov by tam u niekoho mohla skrsnúť myšlienka, že nájomcovi treba ešte platiť. Takže nakoniec to ešte budeme hodnotiť asi ako úspech...

Keďže však peniaze hýbu svetom a MHD stojí veľa peňazí, je potrebné ich nájsť niekde inde. Cynizmom je, že v tom istom čase poslanci potichučky oznamujú mestu a svetu, že držitelia ZŤP preukazov už nebudú mať MHD zadarmo.

Takže vozíčkari, onkopacienti, držitelia ZŤP preukazov, vytraste poriadne svoje vrecká a navaľte peniaze!!!

Taký odkaz k Vám ide.

Tešiť sa môžete aspoň z toho, že budete za peniaze nastupovať do férovo „vysúťažených" trolejbusov s piatimi dverami. Ak by sa náhodou iní výrobcovia trolejbusov zbadali a zistili, že Bratislavčania milujú päťdverové trolejbusy a operatívne ich začnú tiež vyrábať, vyhlasovateľ súťaže by  v záujme ochrany práv Bratislavčanov doplnil do podmienok súťaže, že okrem piatich dverí sú potrebné ešte aj malé dvere pre psa.

Držitelia ZŤP, musíte uznať, že pri takejto starostlivosti musíte z tých vašich veľkých príjmov prispieť niečo aj iným zúboženým skupinám.

Ak mi niekto začne vysvetľovať, že som nekorektný, že to takto spájam, žiaľ, budem musieť odpovedať, že nekorektní sú práve predstavitelia mesta a špeciálne niektorí poslanci a zároveň, že sú cynici najhrubšieho zrna.

Aspoň to mohli ináč načasovať ....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?