Výtlkové investičné stimuly

Autor: Alojz Hlina | 1.3.2013 o 14:40 | Karma článku: 15,54 | Prečítané:  826x

Naša vláda má jedinečnú šancu pritiahnuť automobilových investorov, ale asi aj výrobcov vojenskej techniky. Na testovanie vozidiel si výrobcovia budujú za veľké peniaze testovacie dráhy. Ak naša vláda prehlási, že testovacie autá nemusia platiť cestnú daň a môžu jazdiť po našich cestách, tak je to pre výrobcov obrovská pomoc, úspora nákladov, investičný stimul.  

Naše cesty sú ako testovacie dráhy a niektoré vybrané úseky dokonca pripomínajú tankodrom.

Proti takýmto investičným stimulom nebude namietať ani Európska komisia. Výrobcovia aut a vojenskej techniky si budú môcť do referencií uviesť „testované na slovenských cestách".

Tí, čo poznajú naše cesty si povedia, že ak to vydržalo slovenské cesty, tak je to nezničiteľné vozidlo. Tých, čo naše reálie  nepoznajú, tých sem budeme organizovane pozývať.

Vláda by sa takýmto návrhom mala s vážnosťou zaoberať.

Už len pre nás, ktorí v tejto niekedy smutnej krajine žijeme doplním, že Počiatkov rezort vypísal nejakú hlúpu verejnú súťaž na dodávku informačného system  za približne miliardu starých slovenských korún. Budú nám  posielať SMS, aby sme nezabudli ísť na STK. Na takéto hlúposti sa peniaze nájdu. Človek  ozaj až žasne.

Predpokladám, že za túto sumu by sa dali kvalitne opraviť všetky výtlky na Slovensku. Samozrejme, za predpokladu, ak tam nenamočia nos "chlapci cez verejné súťaže" ...

Ach jaj, ..... pekný víkend.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?