Prečo P. Šťastný zatiaľ nemôže byť môj prezident?

Autor: Alojz Hlina | 6.3.2013 o 9:24 | (upravené 6.3.2013 o 9:42) Karma článku: 11,82 | Prečítané:  2644x

Zachytil som, že P. Šťastný zvažuje kandidatúru na prezidenta našej krajiny. Považujem za dôležité a férové pána Šťastného ešte pred jeho ohlásením kandidatúry upozorniť, prečo mám k jeho kandidatúre  negatívny postoj /zatiaľ/.

Mám na to veľmi silný dôvod.

P. Šťastný je poslanec Európskeho parlamentu a ako poslanec Európskeho parlamentu zastupuje záujmy občanov krajiny, za ktorú kandidoval. P. Šťastný to v jednom prípade neurobil.

V roku 2011 som symbolicky protestoval proti „maďarskému kobercu" v Bruseli. To, ako sa tam ku mne a mojej manželke správali, som písal v inom texte. Rada Európskej únie nakoniec sama uznala, že pochybila a ospravedlnili sa mi. Zaujímavé však je, že ani jeden z našich europoslancov sa o náš prípad nezaujímal. Ale absolútne nezaujímal. A už vôbec nie v tom, že by nám ponúkol pomoc.

Ak niekto berie cca pól milióna starých slovenských korún mesačne za to, že zastupuje svojich občanov v europarlamente, tak keď sa k jeho občanom správajú zle a hrubo, porušujú ich ľudské práva dokonca priamo v budove Rady EÚ, je jeho „psou" povinnosťou zaujímať sa o ich prípad.

A to už nehovorím, že by to mal hlavne cítiť sám v sebe, že sa musí zastať svojich občanov.

Pán Šťastný sa o nás nezaujímal a rovnako ani nikto z našich súčasných europoslancov.

Pán Šťastný, ďakujem za všetko, čo ste pre slovenský hokej urobili a zdá sa, že ste rovný chlap. Žiaľ, nemôžete byť mojim prezidentom, kým sa k tejto záležitosti, ktorá Vás z nejakých dôvodov, diplomaticky povedané, obišla nevyjadríte minimálne v rozsahu, že sa za nečinnosť ospravedlníte aspoň mojej manželke.

Rovnako upozorňujem ostatných našich dosluhujúcich europoslancov, že v prípade, ak by v sebe ešte nabrali tú trúfalosť a rozhodli sa kandidovať na nejakú verejnú funkciu platí to isté, čo v prípade pána Šťastného.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?