Gorila ako zájazdové divadlo

Autor: Alojz Hlina | 11.3.2013 o 16:52 | (upravené 11.3.2013 o 17:01) Karma článku: 9,72 | Prečítané:  953x

Ako malý chlapec som hrával divadlo v amatérskom súbore v malom mestečku na Orave. Pamätám sa  ako sme chodili po kulturákoch v oravských dedinách. Malo to svoje čaro Neskôr, už ako študent prvého ročníka na hnojarine, som bol na prijímacích pohovoroch na divadelnú réžiu v Prahe na DAMU. Nezobrali ma ... Človek by mal svoje predstavy aspoň čiastočne realizovať a preto som sa rozhodol, že jedno „dielo" predsa len naštudujem a zrealizujem. S týmto predstavením budeme chodiť po mestečkách a obciach Slovenska.

Po predstavení bude diskusia o budúcnosti našej krajiny.

Teším sa. A verím, že sa nájdu nejakí sponzori, aby v týchto finančne náročných časoch návšteva predstavenia nezaťažovala až i tak brutálne napäté rozpočty našich občanov vo forme vstupného.

Samotné predstavenie bude 3D obraz jedného materiálu, ktorý sa objavil na internete a ktorý je verejnosti  známy ako spis Gorila. Herci budú s najväčšou pravdepodobnosťou amatéri.

Musím byť vo formuláciách opatrný, keďže naši sudcovia boli schopní zakázať knihu, ktorá ešte nevyšla. Tak, aby som nedal zámienku, že niekto zakáže hrať realistické stvárnenie spisu, ktorý poznáme v písomnej podobe ešte predtým, ako sa vôbec začne hrať. A to už nehovorím, ako sa rozžeravia linky po slávnostnej premiére ...

Z predstavenia bude urobená aj "televízna" verzia .

Minulý týždeň som bol v čínskom Veľkom národnom divadle  v Pekingu na predstavení amerického baletu, ktorý predstavil dielo ruského génia P.I.Čajkovského Labutie jazero. Môžem povedať, že to bolo úžasné predstavenie. Technické možnosti  scény tejto ustanovizne sú obdivuhodné. Mimochodom, do budovy vstúpite suchou nohou priamo zo zástavky metra a dokonca tam majú v objekte parkovisko pre bicykle. Tomu sa hovorí pro-divácky prístup.

Zájazdové divadlo Gorila bude úplné iný príbeh. Bude to príbeh našej krajiny a čo sa týka technických možnosti scény, myslím, že sprcha sa bude dať urobiť...

divadlo.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?