Pôjdem do KĽDR podpísať Memorandum

Autor: Alojz Hlina | 1.4.2013 o 11:28 | Karma článku: 13,85 | Prečítané:  2051x

Premiér Róbert Fico podpísal Memorandum o zotrvaní U.S. Steel na Slovensku. Svojim podpisom však prekročil svoje právomoci a pokoril slovenský parlament. Premiér sa v Memorande zaviazal zmeniť zákon a v texte je dokonca presne uvedené, akým spôsobom.  

Zákony na Slovensku prijíma parlament. On a iba on má zákonodarnú moc. Viem, že premiér ráta so svojimi poslušnými poslancami, ale v tomto prípade to prehnal.

Ja som poslanec parlamentu a nesplnomocnil som nikoho, aby ma zastupoval a rovnako som na nikoho nepreniesol moje ústavné právomoci. Nesplnomocnil a nepreniesol, lebo sa to nedá.

Ak si premiér myslí, že za mňa môže podpisovať memorandá, tak potom ja môžem podpisovať rôzne memorandá tiež.

Preto zvažujem, že sa ohlásim na Veľvyslanectve KĽDR v Prahe a predložím im návrh spoločného Memoranda o spolupráci medzi SR a KĽDR v nasledovných oblastiach:

-  Spolupráca pri výskume, ako z poslanca vytrieskať dušu a vlastný názor / v tejto oblasti sú Severní Kórejci dobrí, ale poslanci SMER-u o tom vedia tiež svoje/

-  Spolupráca policajných zložiek pri protestoch občanov / v tejto oblasti sme zase lepší my a môžeme ukázať Kórejcom ako tĺcť opozičného poslanca - to by sa mohlo Severným  Kórejcom zísť, ak by sa u nich začalo niečo meniť/.

... a rôzne ďalšie oblasti.

 

Ak dostanem vízum, nemám problém tam vycestovať. Veď nech už Slovensko má konečne poriadne Memorandum. Obzvlášť, ak Severná Kórea bude teraz svetovou veľmocou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?