Ako sfunkčniť parlament? Výzva pre poslancov.

Autor: Alojz Hlina | 2.4.2013 o 9:36 | (upravené 2.4.2013 o 9:49) Karma článku: 13,58 | Prečítané:  1196x

Opoziční poslanci pracujú v našom parlamente v atmosfére absolútnej ignorácie a užívania si pocitu moci zo strany SMER. V mnohých prípadoch si tento pocit moci najviac vychutnávajú „osobnosti" naozaj svetového formátu.

Poslanecké návrhy opozičných poslancov sú v pléne absolútne ignorované, okrem trápnych faktických poznámok pokoriteľa žien A.Martvoňa o nich skoro vôbec nikto nediskutuje.

Prehlasujem /zároveň vyzývam k tomu aj ostatných opozičných poslancov/, že v prípade, ak k môjmu  poslaneckému návrhu zákona nevystúpi poslanec SMER-u v rozprave so stanoviskom klubu, tak ho vždy pred hlasovaním stiahnem. A budem to robiť dovtedy, kým sa SMER nevyjadrí, čo je na návrhu zlé, resp. prečo ho nepodporí alebo podporí. Alebo len povie, že jedinou chybou návrhu je to, že ho nepredkladá SMER.

Na poslednej schôdzi stiahli svoje návrhy viacerí poslanci. Pionierom je poslanec Ľ. Kaník, ktorý svoj návrh stiahol tretí krát. Svoje návrhy zákonov stiahol okrem mňa aj poslanec J.Viskupič a J.Fígeľ.

Ak všetci opoziční poslanci využijú možnosť stiahnuť návrh zákona pred hlasovaním a doplnia, že tak urobia vždy, pokiaľ sa k nim SMER nevyjadrí, tak sa naše opozičné návrhy budú nabaľovať a SMER bude musieť na túto situáciu reagovať.

SMER bude mať nasledovné možnosti:

1/Mocenská cesta. Už ju avizoval pokoriteľ žien, tieňový predseda parlamentu A. Martvoň, keď sa pre TASR vyjadril, že ak bude opozícia takto postupovať, SMER zmení rokovací poriadok. /Mimochodom, netušil som, že P. Pašku už odstavili a v parlamente šéfuje A. Martvoň. /

Avšak, takáto zmena rokovacieho poriadku by bola vážnym zásahom do činnosti parlamentu a potom už naozaj pôjdem do KĽDR za premiéra podpísať Memorandum o spolupráci.

2/SMER bude zaujímať oficiálne stanoviská v rozprave k našim návrhom a Slovensko sa dozvie, prečo sa SMER rozhodol, že poslanecké návrhy opozície  nepodporí resp. podporí.

Sú iba tieto dve možnosti. Tercia non datur. Tretia cesta neexistuje. Ďalej ignorovať naše poslanecké návrhy už nebude môcť.

Konečne sa sfunkční parlament.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?