Slovensko je exekútorsky štát

Autor: Alojz Hlina | 6.4.2013 o 17:47 | Karma článku: 19,80 | Prečítané:  6571x

Slovensko má 320 exekútorov. Česká republika len 140. Niekde sa stala chyba.  „Soudruzi někde udělali chybu...". A nielen súdruhovia. Existuje rukolapnejší dôkaz toho, že sa stala chyba ako to, že krajina ktorá má o polovicu menej obyvateľov ako susedná krajina má raz toľko exekútorov?

Údajne je na Slovensku vedených viac ako milión exekučných konaní. Štát vydal svojich občanov do rúk úžerníkov a exekútorov. Požičiate si 500 EUR a prídete o byt. Poplatky, ktoré si účtuje exekútor, sú často krát niekoľkonásobne vyššie ako samotná vymáhaná suma.

Neverím, že existuje v civilizovanej Európe štát, ktorý by takto nastavil svoje zákony a nechal takto ničiť životy svojich občanov.

Zákony mení parlament. V parlamente má v súčasnosti väčšinu SMER. Ja na to môžem len upozorňovať a budem robiť, čo sa bude dať. Ale moc v rukách má SMER. Na ňom záleží, či Slovensko ostane exekútorskou krajinou. Krajinou, v ktorej štát vydal svojich zväčša odkázaných občanov do rúk exekútorov a úžerníckych firiem bez dostatočnej ochrany.

Firmy, ktoré ponúkajú pôžičky s úrokom viac ako 1% denne inzerujú na serióznom spravodajskom televíznom kanále. Dokonca predskokana im robil predseda parlamentu P. Paška. Takéto „firmy" chcú, aby ste sa s platbou omeškali, lebo potom nastane peklo a kvôli požičaným 100 EUR si zničíte život.

Úžernícke spoločnosti takéhoto druhu tvoria v iných krajinách mafiánske štruktúry v hlbokom podsvetí, u nás sa tešia legálnemu „podnikaniu".

Som zvedavý, ako SMER bude ďalej rozprávať o sociálnom štáte v takomto exekučno-úžerníckom prostredí.

O exekútoroch som rozprával aj v parlamente.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?