Pôjdem na rokovanie vlády

Autor: Alojz Hlina | 6.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 11,44 | Prečítané:  564x

Prešiel už mesiac od času, kedy som zaslal nášmu premiérovi list, v ktorom som ho informoval, že počas jeho neprítomnosti na bode Interpelácie v pléne NR SR sa ministri jeho vlády prerokovania tohto bodu nezúčastnili, preto som nemohol svoje interpelácie v zmysle rokovacieho poriadku predniesť.  

V liste som premiéra R.Fica zároveň i požiadal, aby mi umožnil interpelácie, ktoré sú neodkladné, predniesť na rokovaní jeho kabinetu. Rokovací poriadok Vlády SR to umožňuje.

Od zaslania mojej žiadosti prebehlo len jedno zasadnutie vlády dňa 10/7/2013, na ktorom sa však pán premiér nezúčastnil kvôli tragickým udalostiam v Afganistane, preto som aj ja svoj avizovaný záujem zúčastniť sa na tomto rokovaní vlády odvolal.

V stredu 14/8/2013 sa bude konať ďalšie zasadnutie Vlády SR, na ktorom vyjadrujem svoj záujem predniesť interpelácie. Nakoľko som do dnešného dňa 6/8/2013 od sekretariátu pána premiéra nedostal žiadnu odpoveď na môj list, považujem to za vyjadrenie postoja, že neexistujú dôvody na zamietnutie mojej žiadosti o účasť na rokovaní Vlády SR.

Ako poslanec parlamentu oficiálne týmto oznamujem, že sa budem chcieť zúčastniť zasadnutia Vlády SR dňa 14/8/2013 a predniesť na ňom ústne interpelácie na ministrov SR a jednu interpeláciu na premiéra SR pána Róberta Fica.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?