Pôjdem na rokovanie vlády

Autor: Alojz Hlina | 6.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 11,44 | Prečítané:  565x

Prešiel už mesiac od času, kedy som zaslal nášmu premiérovi list, v ktorom som ho informoval, že počas jeho neprítomnosti na bode Interpelácie v pléne NR SR sa ministri jeho vlády prerokovania tohto bodu nezúčastnili, preto som nemohol svoje interpelácie v zmysle rokovacieho poriadku predniesť.  

V liste som premiéra R.Fica zároveň i požiadal, aby mi umožnil interpelácie, ktoré sú neodkladné, predniesť na rokovaní jeho kabinetu. Rokovací poriadok Vlády SR to umožňuje.

Od zaslania mojej žiadosti prebehlo len jedno zasadnutie vlády dňa 10/7/2013, na ktorom sa však pán premiér nezúčastnil kvôli tragickým udalostiam v Afganistane, preto som aj ja svoj avizovaný záujem zúčastniť sa na tomto rokovaní vlády odvolal.

V stredu 14/8/2013 sa bude konať ďalšie zasadnutie Vlády SR, na ktorom vyjadrujem svoj záujem predniesť interpelácie. Nakoľko som do dnešného dňa 6/8/2013 od sekretariátu pána premiéra nedostal žiadnu odpoveď na môj list, považujem to za vyjadrenie postoja, že neexistujú dôvody na zamietnutie mojej žiadosti o účasť na rokovaní Vlády SR.

Ako poslanec parlamentu oficiálne týmto oznamujem, že sa budem chcieť zúčastniť zasadnutia Vlády SR dňa 14/8/2013 a predniesť na ňom ústne interpelácie na ministrov SR a jednu interpeláciu na premiéra SR pána Róberta Fica.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?