Stranícka kultúra SMER-u: arogancia, ignorácia, lenivosť ...

Autor: Alojz Hlina | 31.10.2013 o 11:31 | (upravené 31.10.2013 o 11:38) Karma článku: 17,28 | Prečítané:  2427x

Firemná alebo straníckou kultúrou SMER-u nie je len arogancia a ignorácia, ale aj lenivosť. SMER skončil zasadnutie parlamentu predčasne. Účelovo sekol schôdzu a neprejednané body presunul na ďalšiu schôdzu, ktorá začína 26/11/2013, teda cca až o mesiac.  

Dôvod?

Poslanci sa ponáhľali domov. „Sekli" schôdzu už včera, v stredu 30/10/2013, aby sa vyhli štvrtkovému návalu na cestách kvôli sviatkom. Navyše sa už ani nechceli vrátiť po predĺženom víkende do poslaneckých lavíc, preto s tým sekli nadobro a schôdzu predčasne ukončili.

Je priam symbolické, že schôdzu ukončili práve vtedy, keď bol zaradený na prejednanie bod programu: Návrh novely Zákona o exekučnom poriadku, v rámci ktorého navrhujem, aby exekútori účtovali znížené poplatky v prípade, že exekuovaný je dôchodca alebo fyzická osoba - nepodnikateľ.

Prerušenie schôdze a presunutie bodu priam pomaly o celý mesiac jasne ukazuje, ako poslancom SMER-u záleží na občanoch. Problém exekučných poplatkov a úžerníkov je problémom už nie tisícov občanov, ale stotisícov občanov na Slovensku.

Úžernícko-exekútorska hydra, ktorú pomohol vytvoriť SMER pomocou zákonov spôsobuje, že ľudia nemajú ani na kahanec, ktorý by položili na hrob svojim blízkym. O tom ešte bude reč a ľudia sa dozvedia ešte veľa skutočností o „sociálnom rozmere SMER-u" aj napriek zastrašovaniu a podávaniu žalôb na moju osobu.

Je výrazom absolútnej arogancie a ignorantstva, ako i politickej hlúposti skončiť predčasne schôdzu na bode, ktorý sa existenčne dotýka státisícov občanov našej krajiny.

SMER mi znemožňuje výkon môjho poslaneckého mandátu. Je mojim ústavným právom predkladať návrhy zákonov a tým, že SMER moje návrhy presúva zo schôdze na schôdzu, znemožňuje mi riadny výkon môjho mandátu.

Ak by sme tu mali poslancov, ktorým záleží na občanoch našej krajiny, tak rokovanie parlamentu by pokračovalo v utorok 5/11/2013 od 9:00 hodiny a dokončili by sa všetky body programu schôdze. Preto v tento čas ja prídem do nášho parlamentu a prednesiem svoje návrhy zákonov.

A budem čakať na poslancov NR SR, ktorým záleží na občanoch Slovenska, aby prišli o nich hlasovať.

Vydržím čakať dlho.


nrsr.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.

ŠPORT

Pánik hrá ako kráľ. V Chicagu raz môže nahradiť Hossu

Hokejový svet zaujal efektivitou, bodyčekmi a húževnatosťou.

DOMOV

Štátna poisťovňa je v rekordnej strate 137 miliónov eur

Štátna poisťovňa bola v strate aj v minulosti, štát jej vždy pomohol.


Už ste čítali?