Môžete ísť do kostola, ale omša nebude

Autor: Alojz Hlina | 2.1.2014 o 11:54 | Karma článku: 17,78 | Prečítané:  2879x

Predstavte si situáciu, že môžete ísť do kostola, ale omša v nej nebude. Omša nebude, lebo niekto  rozhodol, že nebude. Prečo by to robil? Lebo môže povedať, že v krajine je sloboda náboženského presvedčenia (však do kostola chodiť môžu) a to, že v ňom omša nebude, je v zásade pre niekoho už len podružná informácia.  

Je to absurdné a verme, že sa no nikdy nestane. Ani komunisti si to nedovolili.

V našom parlamente to však v zásade takto funguje.

Podľa rokovacieho poriadku majú poslanci právo zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu. Ak zozbierajú minimálne 30 podpisov poslancov, ktorí s návrhom súhlasia a odovzdajú ho predsedovi NR SR, predseda zvolá mimoriadnu schôdzu.

SMER vôľu jednej skupiny poslancov podrobuje vôli svojich poslancov.

Poslanci vládnej strany sa poväčšine tesne pred hlasovaním o programe mimoriadnej schôdze dozvedia, že s ňou nesúhlasia :(.

Neodsúhlasia program a tým znemožnia jej konanie.

Ak by aj tridsať poslancov prejavilo vôľu rokovať o príčinách znižovania počtu delfínov v oceánoch, tak je ich vôľa a legitímne právo o tom  diskutovať. A tí ostatní, s bodom programu nesúhlasiaci poslanci, oprávnene môžu počas rokovania tento bod náležite okomentovať. V rozprave môžu vyjadriť svoj názor, že takýmto návrhom si podpísaní poslanci len znižujú svoju váhu, lebo je ozaj nenáležité, aby o agende tohto typu rokoval slovenský parlament.

Vládna väčšina však nemôže odsúhlasovať, o čom bude slovenský parlament rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú zvolajú opoziční poslanci. Z princípu nemôžu.

Vládna väčšina nemôže povedať, že omša v kostole bude len v prípade, ak kázanie o kupcoch v chráme bude vynechané alebo pozmenené tak, že síce Ježiš vyhnal kupcov y chrámu, ale kupcov, ktorí mali dobré vzťahy so SMER-om tam nechal, lebo oni myslia sociálne.

SMER neumožnil rokovanie parlamentu o úžerníckych nebankovkách. Časť SMER-u vedome a cielene zmarila konanie takejto schôdze a ochraňuje celý tento úžernícko-exekútorsky klondike, ktorý je na Slovensku a dobre vie prečo.

Je smutné dopracovať sa do stavu, kedy politici chránia úžerníkov.

To sa, podľa mňa, nepodarilo v modernej Európe ešte nikomu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?