Nakúpil štát černobyľské obilie?

Autor: Alojz Hlina | 28.3.2014 o 10:51 | Karma článku: 19,05 | Prečítané:  3036x

Náš štát opäť nakupoval. Dopadlo to ako vždy. Zle pre štát. Zle pre jeho obyvateľov. Do obchodu sa zamotali chlapci z J&T v osobe pána Rattaja. Človeka, ktorý prevádzkuje luxusné lyžiarske rezorty, v ktorých mu vadia ľudia, ktorí lyžujú namiesto hltania predraženej klobásy v bufete.  

Pochybujem, že pán Rattaj rozozná pšenicu  od ovsa. Určite však rozozná, ako „veci fungujú". Veci totižto fungujú tak, že ak štát chce prostredníctvom Správy štátnych hmotných rezerv nakúpiť pšenicu, chlapci z J&T spustia procesy, ktoré v praxi znamenajú to, že od poľnohospodárov kúpia pšenicu lacno a za drahé peniaze ju následne predajú štátu. Pridajú na ňu takú „vysokohorskú prirážku".

Poviem pravdu, veľmi sa im čudujem, že sa ulakomia aj na takýto kšeft. Ten totiž nie je vo finančnom vyjadrení až tak veľký a na pomery J&T to je, akoby sa chlapci z J*T zohli pod stôl, pri ktorom hodujú s politikmi a začali zbierať popadané omrvinky, ktoré tam bežne zbiera iná „liga".

Poslanec Zsolt Simon zvolal mimoriadne zasadnutie Výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie, na ktorom mal predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán  Kičura celý kšeft vysvetliť.

Ako to dopadlo?

Poslanci SMER-u na mimoriadny výbor vôbec neprišli. Výbor tým nebol uznášaniaschopný a vďaka tomu sa predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kičura odmietol k celému „obchodu" vyjadriť. Mimochodom, aká je to arogancia, keď predstaviteľ štátu zo štátnej organizácie sa odmietne na pôde parlamentu poslancom vyjadriť k danej veci?

Pred jedinou otázkou mi však neutiekol. Keď som sa ho pred všetkými spýtal, či bolo alebo nebolo obilie nakúpené z Ukrajiny alebo z Poľska odpovedal, že obilie, ktoré štát draho nakúpil bolo aj so zahraničia, no nie z Ukrajiny resp. z Poľska.

Takže štát nielen že draho nakúpil, ale ešte aj oblúkom obišiel našich poľnohospodárov a nakupoval v zahraničí. Pokiaľ viem, na Slovensku ešte stále vieme dopestovať pšenicu.

Na Ukrajine, obzvlášť v niektorých oblastiach Ukrajiny, je pšenica lacná. Keďže tu máme chlapcov, pre ktorých je kšeft kšeftom, neverím, že sa nenakupovalo na Ukrajine.

 

pse.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?