K úžerníkom mali nabehnúť komandá

Autor: Alojz Hlina | 13.5.2014 o 8:57 | (upravené 13.5.2014 o 9:05) Karma článku: 12,61 | Prečítané:  1556x

Minister spravodlivosti T. Borec pošle do parlamentu správu, v ktorej konštatuje, že konkrétne firmy podnikajúce na Slovensku páchajú pri svojej činnosti trestný čin úžery a NR SR je pripravená zahlasovať za vopred pripravené uznesenie, že správu berie na vedomie.  

Takže poslanci sú informovaní, že na občanoch ich štátu je dlhodobo a vo veľkom rozsahu páchaná trestná činnosť, čo potvrdzuje aj samotný minister spravodlivosti niektorý z géniov napíše a nechá poslancami schváliť uznesenie, že poslanci to berú na vedomie.

No to je hádam iba sen!

Akoby to malo prebiehať, pokiaľ by sme žili v slušnej krajine?

Minister Borec mal okamžite po zistení takéhoto stavu podať trestné oznámenie. Policajné komandá mali okamžite po zverejnení správy nabehnúť do úžerníckych nebankoviek (minimálne do tých, ktoré sú spomínané v samotnej správe ministra spravodlivosti) a čo najskôr zaistiť dôkazné materiály. Generálna prokuratúra mala začať konať. Minister Kaliňák mal dnes mať brífing, ako polícia začala rozbíjať gangy úžerníkov, ktoré terorizovali státisíce našich občanov. Vo večernom spravodajstve mal byť spravodajský šot, ako vedú na vypočutie „ctihodných občanov".

Na Slovensku sa však neudeje nič a poslanci SMER-u zahlasujú za uznesenie, že správu berú na vedomie.

Je mi z toho zle. Rozumie tomu niekto?

V správe Ministra spravodlivosti SR sú menované štyri konkrétne spoločnosti, z nich dve sídlia v hlavnom „brlohu" úžerníkov v budove J&T. Ako je možné, že tam pred dverami nestojí niekoľko policajných áut a vo vnútri nezasahuje komando? Alebo že by si minister a polícia na „ctihodných občanov" netrúfala?

Pre istotu si to zopakujme ešte jeden krát: Minister uvedie: „ ... používajú tieto úžernícke praktiky ..." a nič. Nič sa nedeje. Polícia dáva papuče a kontroluje reflexné vesty.

Predstavme si, že by v niektorej správe bolo napísané: Fero T., nar. Dňa, rod.č.: .... vraždí takýmto spôsobom: priložený opis vraždy. Alebo Jano F. s rodným číslom č.: ... kradne takto: priložený popis spôsobu krádeže. Polícia by to mala takto popísané. Kto, čo, ako a kedy urobil. A polícia by nekonala, nevyšetrovala by, nerobila by nič.

Absurdné? Nie na Slovensku.

towera.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?