Čo sa Penta v Číne nenaučila

Autor: Alojz Hlina | 2.11.2014 o 15:46 | Karma článku: 8,32 | Prečítané:  2541x

Ak chlapci z Penty urobili prvé peniaze v Číne a keďže niečo o Číne viem, dovoľte uviesť, že chlapci z Penty sa nenaučili jednu dôležitú poučku. Nemôžete zobrať obchodnému partnerovi tvár. Nemôžete ho pokoriť. 

Ak to urobíte, potom je lepšie ho doraziť, lebo pokorený partner sa stáva protivníkom, ktorý, keď sa vylíže zo svojich rán, sa vráti.

Chlapci z Penty môžu triumfálne napochodovať ako Hitler do Paríža do fabriky, v ktorej robia napríklad železné rúry, lebo tým rúram je úplne jedno, kto ich vlastní a pre ľudí, ktorí ich vyrábajú je dôležitejšie mať výplatu ako pocit slobody pri výrobe rúr. Sú však spoločenstvá, kde nemôžete tak triumfálne napochodovať. A som rád, že existujú aj v našej smutnej krajine.

Ak by Romana Schlesinger kúpila Katolícke noviny, bolo by úplne logické, že časť redakcie by odišla a nebolo by to možno ani osobné. Bolo by to logické.

Môj tip, kto by mohol zo SME odísť mi zdá sa vyšiel a žiaľ, už teraz by som vedel napísať, kto ostane a nemyslím tým nejakého redaktora športu, ale napríklad mienkotvorného komentátora. Zostanú, lebo vždy zostali...

Človek, ktorý  tomu rozumie povedal, že teraz nastane normalizácia. Áno, normalizácia. Veci sa znormalizujú, noviny sa znormalizujú.

Priložené screenshoty považujem skôr za náhodu ako už normalizačný zásah, ale majú dostatočnú výpovednú hodnotu, aby sme si vedeli predstaviť, akým smerom sa budú „veci“ uberať.

Pre ľudí, pre ktorých je dôležité vedieť ako sa budú vyvíjať vzťahy na Farme, normalizačný orgán ponúkne titulku ako napríklad v denníku Plus jeden deň z 27/9/2014:

 

Pre ľudí, ktorí chcú vedieť viac ako len to ako sa vyvíjajú vzťahy na Farme, normalizačný orgán ponúkne napríklad takýto titulok v  SME:

 

Áno, je to v tomto čase skôr náhoda alebo možno znamenie ako zámer.

Ale ako sa hovorí, milionár na znamenie neverí, ale miliardár áno. Penta v znamenia verí, ináč by sa nevolali Penta.

Toto je môj posledný blog na portáli Blog SME. Ďakujem za možnosť využívať tento portál, bolo mi cťou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?