Ako Rómovia naučili gadžov voliť.

Autor: Alojz Hlina | 6.1.2011 o 14:47 | Karma článku: 13,43 | Prečítané:  2516x

  Po Nežnej revolúcii bola volebná účasť vysoká - skoro stopercentná. Tešili sme sa demokracii. Vyskúšali sme si ten slastný pocit rozhodnúť, ísť skutočne voliť. No nadšenie časom upadlo a účasť sa výrazne znížila. Nežnej revolúcii vďačíme za demokraciu a Rómom budeme vďačiť za jej pripomenutie.    

Už nie iba každoročne hľadanie „tváre" Novembra a iných povinných jázd, ale Richnava, Žehra budú ďalším mementom, pripomenutím Novembra 89.

Črtá sa „boj" názorov medzi komentátorom Leškom a poslancom Prochádzkom.   Obaja publikovali vlastný názor na nového starostu v Richnave. Môj názor je taký, že ja sa tejto voľbe svojim spôsobom teším. Je to výrazom toho, že naša slovenská demokracia funguje a zároveň sekundárnym efektom je to, že majoritné obyvateľstvo si uvedomí, že voľby sú dôležité a v budúcnosti bude chodiť voliť.

Richnavskí majstri sveta a priľahlých dedín nebudú už len tak na prázdno s veľkými pivnými pupkami  v krčme nadávať na politiku a politikov, ale budúce voľby pôjdu pekne krásne voliť. V budúcich voľbách  v Richnave bude účasť vo voľbách  vyššia. Kandidáti s potenciálom získať 25 hlasov /ako podaktorí kandidáti v Richnave počas týchto volieb/ budú silne konfrontovaní s otázkou, aby netrieštili sily.  Budúce voľby v Richnave bude účasť voličov vyššia a kandidátov na starostu bude určite menej. Na to by som si vsadil.

Ja k víťazstvu súčasného starosti Richnavy nepristupujem ideologicky, rasisticky alebo s iným predsudkom. Môžem však pokojne konštatovať, že richnavský starosta je podľa dostupných informácií nepripravený na výkon verejnej funkcie, avšak bol do nej zvolený, a to treba rešpektovať.

Nepripravený nie z dôvodu, že je Róm a má problémy s čítaním, resp. nevie dobre čítať, ale z dôvodu, že nevie dobre čítať  a zdá sa, že jeho" programové tézy a volebný program" je vec, nad ktorou sa bude zamýšľať až potom, ako zistí, aký má vlastne plat a jeho prísediaci „konzultant" zistí, koľko je peňazí v obecnej kase.

Obyvateľom Richnavy držím palce, aby si zvolili v budúcnosti kandidáta, ktorý nemá problémy s čítaním. A nám, ostatným občanom Slovenska, je potrebné asi odporučiť, aby si vedľa fotografií z Novembra 89 dali aj video skladania sľubu richnavského starostu. Pre istotu. Aby nezabudli ísť voliť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Vnášanie Kaliňáka do osád je novou tradíciou

Treba sa postaviť chrbtom a potom takto zariekať: že bude viac policajtov.


Už ste čítali?