Ako Rómovia naučili gadžov voliť.

Autor: Alojz Hlina | 6.1.2011 o 14:47 | Karma článku: 13,43 | Prečítané:  2515x

  Po Nežnej revolúcii bola volebná účasť vysoká - skoro stopercentná. Tešili sme sa demokracii. Vyskúšali sme si ten slastný pocit rozhodnúť, ísť skutočne voliť. No nadšenie časom upadlo a účasť sa výrazne znížila. Nežnej revolúcii vďačíme za demokraciu a Rómom budeme vďačiť za jej pripomenutie.    

Už nie iba každoročne hľadanie „tváre" Novembra a iných povinných jázd, ale Richnava, Žehra budú ďalším mementom, pripomenutím Novembra 89.

Črtá sa „boj" názorov medzi komentátorom Leškom a poslancom Prochádzkom.   Obaja publikovali vlastný názor na nového starostu v Richnave. Môj názor je taký, že ja sa tejto voľbe svojim spôsobom teším. Je to výrazom toho, že naša slovenská demokracia funguje a zároveň sekundárnym efektom je to, že majoritné obyvateľstvo si uvedomí, že voľby sú dôležité a v budúcnosti bude chodiť voliť.

Richnavskí majstri sveta a priľahlých dedín nebudú už len tak na prázdno s veľkými pivnými pupkami  v krčme nadávať na politiku a politikov, ale budúce voľby pôjdu pekne krásne voliť. V budúcich voľbách  v Richnave bude účasť vo voľbách  vyššia. Kandidáti s potenciálom získať 25 hlasov /ako podaktorí kandidáti v Richnave počas týchto volieb/ budú silne konfrontovaní s otázkou, aby netrieštili sily.  Budúce voľby v Richnave bude účasť voličov vyššia a kandidátov na starostu bude určite menej. Na to by som si vsadil.

Ja k víťazstvu súčasného starosti Richnavy nepristupujem ideologicky, rasisticky alebo s iným predsudkom. Môžem však pokojne konštatovať, že richnavský starosta je podľa dostupných informácií nepripravený na výkon verejnej funkcie, avšak bol do nej zvolený, a to treba rešpektovať.

Nepripravený nie z dôvodu, že je Róm a má problémy s čítaním, resp. nevie dobre čítať, ale z dôvodu, že nevie dobre čítať  a zdá sa, že jeho" programové tézy a volebný program" je vec, nad ktorou sa bude zamýšľať až potom, ako zistí, aký má vlastne plat a jeho prísediaci „konzultant" zistí, koľko je peňazí v obecnej kase.

Obyvateľom Richnavy držím palce, aby si zvolili v budúcnosti kandidáta, ktorý nemá problémy s čítaním. A nám, ostatným občanom Slovenska, je potrebné asi odporučiť, aby si vedľa fotografií z Novembra 89 dali aj video skladania sľubu richnavského starostu. Pre istotu. Aby nezabudli ísť voliť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Obľúbenejší ako Maradona v Neapole nikto nebol. Hamšík dokázal nevídanú vec

Slovák Marek Hamšík vyrovnal klubový rekord Diega Maradonu.

SVET

Brexit pokračuje. Druhá fáza môže skončiť aj referendom

Začínajú najväčšie obchodné rokovania histórie.

KOMENTÁRE

Pointou lyžovačky nie je obrat vlekárov

Keby sa Smer držal v týchto limitoch, žili by sme v šťastnej krajine.


Už ste čítali?