Bol som na plese v Opere.

Autor: Alojz Hlina | 9.1.2011 o 20:23 | (upravené 9.1.2011 o 20:29) Karma článku: 15,27 | Prečítané:  9606x

Bol som na plese v Opere. Teda nebol som dnu, ale len vonku.  A v minidave ľudí, ktorým to stálo za to - stáť tam a čakať na niekoho, ako prejde po červenom koberci, sme my traja - Jozef, Juraj a ja, pôsobili trochu cudzorodo. Boli sme tam totiž to asi jediní, ktorí nezdieľali to všeobecné nadšenie pre tak veľkolepú udalosť, ako je ples v Opere. Príležitosť plesu som využil pre prezentáciu jedného problému s nádejou, že sa tomu niekto bude venovať.

Viď fotografia:

08012011018.jpg

Nebola to teda žiadna proletárska jazda typu  „žerme bohatých". Mne plesy nevadia, i keď tej márnivosti a okázalosti by mohlo byť pokojne menej.

Zmyslom bolo upozorniť na dlhoročný problém v štvrti, v ktorej bývam, a to, že tu nie je dobrý signál. Cestou domov mi signál väčšinou zo dvakrát vypadne. Doma si musím dať telefón len na určité miesta. Túto skutočnosť som už viac razy mobilnému operátorovi avizoval. Dokopy sa nič nezmenilo, problém je viac menej stále rovnaký.

Otázka stojí: prečo je to tak?

V Petržalke takýto problém údajne nie je. Súvisí  to s tým, že v Petržalke si vlastníci bytov, resp. ich samosprávy, dajú namontovať anténu mobilného operátora pod vidinou určitého plnenia a „neriešia" či takáto anténa má určité vplyvy na ľudský organizmus alebo nie.  V našej štvrti je problém nájsť niekoho , kto je ochotný si dať takúto anténu na strechu svojho domu? Sme tu osvietenejší? Alebo sme finančne náročnejší? Vieme viac ako iní? Kvôli pár eurám sa to nikto..... Alebo len jednoducho nikto nechce, aby mu dom špatila anténa?

Ak je odpoveďou, že signál v časti, v ktorej bývam, je slabý preto, lebo ľudia si tu nechcú dať anténu na dom pre to, že na to majú nejaký dôvod, tak to treba povedať a ja sa podľa toho zariadim /sú aj iní operátori, alebo sa opäť naučím používať pevnú linku/.

Samozrejme je predpoklad, že aj ľudí bude zaujímať , aký je ten dôvod. Pokiaľ je príčina ďaleko triviálnejšia a je len v tom, že sa na to akosi pozabudlo pri tých všetkých iných starostiach /napr. organizovanie plesu/, tak je predpoklad, že si to teraz niekto všimne a signál už bude dobrý, a ja sa už nebudem musieť zbytočne rozčuľovať.

 

Mimochodom, ako som tam stál, tak som si všimol, že na ples prichádzalo veľa pánov so svojimi dcérami /ako to okomentoval Jozef/. No, ono to neboli dcéry, i keď tak vyzerali, ale mladé manželky. Ku cti vrcholných politikov /Dzurinda, Mikloš, Hrušovský, Jurzyca, Ftáčnik/ slúži to, že oni tam boli so svojimi manželkami. Dávalo to plesu dôstojnosť, ktorú každý dobrý ples potrebuje.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Vnášanie Kaliňáka do osád je novou tradíciou

Treba sa postaviť chrbtom a potom takto zariekať: že bude viac policajtov.


Už ste čítali?