Dvadsaťročná baba v base.

Autor: Alojz Hlina | 11.1.2011 o 9:29 | (upravené 11.1.2011 o 9:34) Karma článku: 13,09 | Prečítané:  3309x

Voľakde som čítal, že človeka bolesť vlastného zuba trápi viac ako hladomor v Sudáne. Takže, kto by sa „trápil" nad nejakým Bieloruskom? V Bielorusku je v base dvadsaťročné dievča za to, že organizovala protest. Hrozí jej 15 rokov basy. Koho to trápi, vážení?

Hviezda politického bulváru Slota Ján I. Samojediný dokonca zaslal Lukašenkovi telegram.

U nás doma na Slovensku sa  v súčasnosti rieši najmä to, či Heringhová mala dobré šaty alebo nie, a či hviezda nepolitického bulváru Kollár sa do WikiLeaks reportu nevošiel len preto, že titul nadsamec už dostal Putin.

Mládežníci v pondelok /10. Januára 2011/ zorganizovali akciu pred Bieloruským veľvyslanectvom. Protestnú akciu.

Samozrejme, že protestnú.  Aký normálny človek môže predsa zavrieť dvadsaťročné dievča za to, že organizuje protesty.

Nie som znalcom bieloruských reálií, ale dvadsaťročné dievča v base  je naozaj silná káva. Ten režim musí byť na tom ozaj zle, keď ju , a nielen ju, nechá zavrieť do basy. Asi nedostane tých 15 rokov. To by už asi vytočili aj Rusov, no úlohu to asi splní a dievča odtiaľ vyjde zlomené.

Viem, o čom hovorím. Ja som bol za svoje politicko-spoločenské aktivity viackrát zadržaný. Najdlhšie za ministrovania V. Palka, a to na cca 12 hodín. Neskôr dva razy kvôli Slotovi, najhoršie bolo to najnovšie „zavretie" kvôli Pospolitosti. Je to skutočne nepríjemné, najmä keď Vás po ôsmych hodinách čakania v cele  odvezú na Sasinkovu a chcú Vám odobrať stery. Tieto skutočnosti sú nepríjemné aj pre mňa, a to som chlap a mám už dosť rokov, ale aké to musí byť stresujúce pre dvadsaťročné dievča, ktoré tam je už oveľa dlhší čas a ešte keď si uvedomí, že sedí v Bielorusku.

Dôsledkom podobných zatváracích akcií je že človeka zlomia a ten rezignuje na ďalšie aktivity, Napríklad , vtedy - za ministrovania Palka nás zaistili asi desiatich za to, že sme pred NR SR protestovali proti novele zákona o reklame, ktorá umožnila reklamu na alkohol. Za to, že sme do črepín z fliaš dali detský bicykel, ktorý mal dokomentovať nešťastie, aké môže alkohol v rodinách spôsobiť, nás  obvinili z výtržníctva. Bolo to komické a aj to tak skončilo. Obvinenie zrušili, no ľudia, ktorí tam boli som mnou, boli z toho tak vystresovaní, že u viacerých sa angažovanosť týmto dňom skončila.

Vtedy dávno pred rokmi prišlo Slovensko o pár aktivistov.

Vadí? Nevadí?

Viem, že viacerým „expertom" slovenského politického neba určite nevadí. Palkovi nič nevyčítam. Predpokladám, že o tom ani nevedel a okrem toho už je to dávno a čas je najlepší lekár.

Kto vie, o koľko aktivistov príde Bielorusko po tomto zásahu. O to hlavne ide - zlomiť tých ľudí, vniesť do spoločnosti strach. To je studený kalkul  bieloruských „demokratov". A to sa mi vôbec nepáči. Nepáči sa mi, že dvadsaťročné dievča je niekde v base. Preto som bol tiež na tej akcii.

Oceňujem, že i keď je už po voľbách, tak tam boli aj politici. Staré známe tváre politických protestov /Osuský, Dostál, Štefanec/, ale aj omladina /Poliaček, Prochádzka, Krnáč, Žitňanská,Somogyi/.

Keď to dievča pustia, tak navrhujem mládežníkom, aby ju k nám na Slovensko pozvali, nech si oddýchne a naberie síl. Verím, že sa nájdu ľudia, ktorí nebudú mať problém s tým pobytom trochu pomôcť - finančne aj organizačne.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Obľúbenejší ako Maradona v Neapole nikto nebol. Hamšík dokázal nevídanú vec

Slovák Marek Hamšík vyrovnal klubový rekord Diega Maradonu.

SVET

Brexit pokračuje. Druhá fáza môže skončiť aj referendom

Začínajú najväčšie obchodné rokovania histórie.

KOMENTÁRE

Pointou lyžovačky nie je obrat vlekárov

Keby sa Smer držal v týchto limitoch, žili by sme v šťastnej krajine.


Už ste čítali?