Raši and Droba. Image namiesto liekov!!!

Autor: Alojz Hlina | 22.1.2011 o 13:15 | (upravené 22.1.2011 o 19:42) Karma článku: 13,96 | Prečítané:  1390x

Existuje kampaň Jedlo namiesto zbraní. U nás na Slovensku sa okrem /podľa niekoho/ pár polobláznov, ktorí sú ochotní stáť v zime, v teple  a rozdávať jedlo na ulici, nájdu aj iní frajeri. Spravili si kampaň  Image namiesto liekov.

V zásade by niekto mohol povedať: No a čo? Čo koho do toho? Ale, chyba lávky. Táto kampaň ma takú špeciálnu príchuť.

Bola platená z verejných zdrojov.

Platená zo zdrojov mimoriadne senzitívneho ministerstva, a to Ministerstva zdravotníctva.

V kampani sa stretli nezmieriteľní protivníci. Vymenili si len názory na farbu kravaty a IČO/DIČ, aby platba prišla včas a tam, kam má prísť? Alebo sa aj pracovalo?

Ministerstvo zdravotníctva niekedy zvykne ľuďom oznamovať, že zomrú o niečo skôr. Ono sa to samozrejme nehovorí tak, ale je to kryptované v koncepcii liekovej politiky. MZ hovorí, že nie sú peniaze na niektoré lieky a pod. Keďže je to mimoriadne citlivé pre občanov, ako potom môže také ministerstvo dať  800 000 EUR /24 000 000 SKK/ za poradenstvo v tom, či kravata má byť červená alebo že do kamery Markízy sa treba usmievať, ale do malej kamery printových médií bojovne zazerať?!

Podľa mňa je to nechutné, zvrátené a chrapúnske.

Chcel by som vidieť výkaz práce za dodané služby. Pozerať by sa dalo asi len s upozornením: Nepozerať na lačno, môže spôsobiť nevoľnosť, záchvaty hnevu a zlosti!.

Bývalý minister zdravotníctva Raši si objednal PR agentúru, aby mu radila. Malá otázka: Je možné, že z toho, o čo odr..li slovenských pacientov, im ostalo na bonus, a to na natočenie klipu s B. Mojsejom pre jeho kampaň?

Neskôr sa v jednom denníku objavia aj fotky Rašiho v bielom tričku a la Justin Timberlake. Je možné, že boli tiež urobené ako bonus?

Za peniaze, ktoré mohli spôsobiť priškrtenie liekov pre starú 80ročnú babku, ktorá je vlastne aj tak podľa niekoho iba záťažou pre náš dôchodkový systém. Vážení, poviem Vám, je to humus. Hnoj toto urobiť. „Chce se mi blejt, velebosti".

Veľké čaro tohto príbehu je i v tom, že Rašimu „radil" poslanec za SAS Juraj Droba. Poviem Vám, skoro som spadol zo stoličky, keď som to počul.

Juraja Drobu trochu poznám. Po tomto zisťujem, že mu ale vôbec nerozumiem.

Skúsim modelovať situáciu: Za Jurom niekto príde a povie: „Vieš, Juraj, máme takú zákazku. Robíme image Rašimu, sú za to pekné prachy. Veď vieš, ako sa to robí. Ideš do toho?" Juraj sa zamyslí. Mysľou mu prebehne: Aká to bola včera zábava, ako sa rozprávali o tej novej strane , ktorej bude spoluzakladateľom... A povie svojou perfektnou angličtinou: Let´s do it!

Namiesto toho, aby povedal: Ty si sa už načisto zbláznil? Za peniaze ministerstva zdravotníctva?  Rašimu zo Smeru? Teraz, keď ideme proti tomu bojovať? Ty si sa načisto zbláznil?

Ale asi je to vecou názoru. Budem opäť za debila, keď poviem, že je to aj otázka svedomia a charakteru?

Prepáč, Juraj, nemohol som inak. Asi by som mal zlý pocit, keby som to prešiel tak, že som si to nevšimol.  A okrem toho, keby mi nejaký zadubený Slotov volič povedal: Do Slotu sa navážate, ale ten bratislavský frajer Droba Vám nevadí. A to je aký bordel?

Zlé na tom je, že by mal v niečom pravdu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Vnášanie Kaliňáka do osád je novou tradíciou

Treba sa postaviť chrbtom a potom takto zariekať: že bude viac policajtov.


Už ste čítali?