Vodný barón Ďurkovský?

Autor: Alojz Hlina | 25.1.2011 o 9:42 | Karma článku: 10,24 | Prečítané:  1731x

Poznáme oligarchov a naftárskych barónov zo susedného Ruska. Keďže naše náleziská  na Záhorí  sú malé na to, aby sme mali naftárskeho baróna, z pohľadu prírodných  zdrojov zeme tu ešte ostáva voda, čerpaním ktorej a následným predajom sa môže niekto stať  oligarchom - vodným barónom.  

V biblii sa píše: Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme.

Insideri vedia, že blahoslavení  tichí síce budú dedičmi zeme, ale nebudú dedičmi ťažobných práv. Toto už biblia nehovorí. To si tam len podaktorí „insideri" doplnili.

Takže, voda - bratislavská voda sa stala záujmom niekoho.

V zásade môžeme povedať: Prečo nie? Veď niektoré vodárne a kanalizácie sú už sprivatizované. Privatizáciou majetku sa súkromný subjekt stáva vlastníkom celého alebo časti majetku za dohodnutú kúpnu cenu a aj zaň zodpovedá.

Darebácka vláda - samospráva predáva za smiešne nízku cenu.

Demokraticky zvolená vláda - samospráva  vzájomne sa strážiacich sa strán predáva za primeranú cenu.

Demokraticky zvolená vláda, niekde inde, no nie na Slovensku, predáva za najvyššiu cenu, v ideálnom prípade, za cenu vygenerovanú vo verejnej súťaži.

Chrapúnstvom celej kauzy s bratislavskou vodou je to, že je de facto privatizovaná, ale vodní baróni neboli ochotní hodiť samospráve a plebsu ani korunu a ešte k tomu keď sa v BVS niečo „pokazí", tak sa to zaplatí zo zdrojov samosprávy .

Stal sa z Ďurkovského vodný barón?

Nie som včera narodený, preto si myslím, že ak sa niekto chce stať vlastníkom bratislavskej vody, mal by zaplatiť a vzhľadom  k tomu, koľko Bratislava a priľahlé okolie vody potrebuje, mal by zaplatiť veľmi veľa. A keď niekto nechce zaplatiť, čo je to? Je to krádež, nie je to krádež?!

Čo píše biblia? Biblia pozná odpovede na mnohé otázky.

No o tom, čo je Ďurkovského equilibristika s obecným majetkom, o tom nepojednáva.

Na to musíme hľadať odpovede sami. Opäť mám chuť ísť protestovať. Myslím, že by sme mali ísť viacerí. Navrhujem protest proti vodnému barónovi Ďurkovskému. A to tak, že prídeme s PET fľašou pred jeho byt a do okien mu zakričíme: Za čo nám budete predávať vodu?

Alebo  má niekto iný nápad? Rád sa pridám.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.


Už ste čítali?