Ženy môžu plakať, ale muži musia bojovať.

Autor: Alojz Hlina | 8.2.2011 o 10:55 | (upravené 8.2.2011 o 11:25) Karma článku: 13,22 | Prečítané:  3270x

Je to skoro ako také slovné cvičenie. Táto vetná konštrukcia je bežnejšia v tomto tvare a význame: Keď muži bojujú, ženy plačú. To však už bolo dávno, čo sa to takto zaužívalo. A druhá vec je, že teraz sa v našich končinách nebojuje. Hrozí, že sa dožijeme najhoršej možnej varianty, a to: ženy plačú, lebo muži nebojujú. Myslím, že sme k tomu celkom blízko. A nemám tým na mysli fyzický boj s mečom v ruke, ale boj /zápas/ o svoje presvedčenie, názor, boj za svoju pravdu, chuť a záujem niečo zmeniť.  Muži prestávajú bojovať, sú rezignovaní a zatrpknutí.

 

Hrdinské sa vystatovanie v krčme po piatom pive je síce zábavné v ten daný moment, ale to ráno ....  keď sa človek zobudí a zistí, že opäť nič. Že je stále tým bezvýznamným človiečikom, o ktorého názor sa prestala zaujímať už aj jeho vlastná žena. Ženy majú v sebe vlastný pud sebazáchovy a vedia presne, kedy nastupujú do čela rodiny. Muž sa síce ešte chvastá s tým, ako komu čo povie a čo urobí, ale ona už s takým odovzdaným pohľadom vie, že pred ňou stojí zlomený muž.

Nič nie je smutnejšie ako zlomený muž.

To, že muži prestávajú bojovať, nie je len záležitosť fyzického brucha, ktorý im v tom bráni. Ale oveľa častejšie je to mentálne brucho /pupok/, ktoré ich zastaví.

Mentálne brucho im nahovára, že to sa neoplatí, to nemá význam, to neriskuj, tomu radšej daj pokoj. Niekedy sa síce toto mentálne brucho po piatom pive „zmení" na muskulatúru lepšiu, ako mal Arnold Schwarzeneger, ale len do času, kým alkohol ovplyvňuje myseľ.

Má zmysel protestovať? Dožadovať sa? Vyjadrovať svoj nesúhlas?

Na  Slovensku ledva, ledva zorganizujeme spomienkovú slávnosť na 17. November. A odborári  na čele s Machyňom raz za čas prevetrajú odborárske vesty.

Pritom na to, aká je naša krajina zapľuhavená, by sme mali spočiatku robiť približne 5-6 demonštrácií do týždňa naraz vo viacerých mestách a postupom času, keď už hluk dotyčným bude vadiť tak, že svoju predstavu o večnosti svojej funkcie prehodnotia, upraviť frekvenciu na jeden protest týždenne.

Ak niekto robí to, čo robí Slota.

Ak sa niekto za 40 dní práce v štátnej firme cíti oprávnený zobrať 90000 Eur odstupné.

Ak v Bratislave, skôr ako dôjdem domov, dvakrát skoro odtrhnem nápravu kvôli výmoľom, a to nehovorím o tom, že moji ateistickí susedia majú problém piť svätenú vodu z bratislavských kohútikov.

Vtedy jednou z ciest na to, aby sa niečo zmenilo, je ísť na protest. Preto budem aj v stredu na Primaciálnom námestí spoločne s davom /5-10 ľudí/ rozprávať, že A. Ďurkovský by mal vrátiť mandát.

 

A vlastne existuje ešte horšia variácia na tému, kedy ženu plačú. V slovenských "hrdinských" pomeroch môžu niektorí smutnú situáciu, kedy ženy plačú, lebo muži nebojujú ešte viac vytuningovať, a to: Ženy plačú, lebo ich muži poslali bojovať.

Fuj, až sa to zle píše.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Vnášanie Kaliňáka do osád je novou tradíciou

Treba sa postaviť chrbtom a potom takto zariekať: že bude viac policajtov.


Už ste čítali?