Na päť dní do rómskej osady.

Autor: Alojz Hlina | 11.2.2011 o 13:20 | Karma článku: 11,17 | Prečítané:  3007x

  Ak na Slovensku, ak chcete uspieť  politickou stranou, tak do názvu treba dať sociálna, kresťanská alebo národná. Inak povedané, s týmito prívlastkami v názve strany dokáže na Slovensku uspieť každý ...., skoro som tam napísal blbec.  

Čo však potom s tým, že vzhľadom na „politickú" prácu sa národná stáva synonymom pre hulvátstvo, vulgárnosť, primitivizmus. Kresťanstvo v názve strany sa v očiach mnohých začína spodobovať s neúprimnosťou, falšou a názorovým elitárstvom.  No a samozrejme na záver, Sociálne v názve strany sú hodinky za milión, heliport a jachty.

Posledná výzva je nedovoliť  zničiť slovo DEMOKRATI. Lebo, keď už aj toto sa začne s niečím negatívnym spodobovať, tak je po demokracii.

Zvoliť dobrý názov strany je dôležité, lebo ľudí najskôr zaujíma, kto tam je, ako sa volajú a ešte či ten, kto tam je, má dobré auto a aký má dom. Samozrejme, existuje i zopár vrtákov, ktorých zaujíma program, ale tých je skutočne nepomerne menej. Je to škoda, ale čudujete sa tomu v krajine, v ktorej relácia Farmár hľadá ženu mala takú obrovskú sledovanosť?

Na Slovensku sa nachádza na jednom  m2 voľnej plochy obrovský počet odborníkov na všetko: na futbal, hokej, Blízky východ, na politiku a aj odborníkov na slovensko-maďarské vzťahy alebo rómsku otázku.

Hlavnými témami pre najbližšiu dekádu na Slovensku , ak to celé neukončí skôr mayská predpoveď, budú práve témy slovensko-maďarských vzťahov a rómska problematika.

Ak teda bude na Slovensku vznikať nová strana, bude potrebné zvládať „záujem" o členstvo a to tak, že sa bude okrem iného vyžadovať, aby členovia týmto témam rozumeli.

Ako môžete niečomu rozumieť, keď to nepoznáte? Samozrejme, nemôžete.

Preto potenciálni členovia budú musieť stráviť päť dní a aj nocí v rómskej osade v dome, ktorý bude slúžiť ako mobilná „škôlka".

Potenciálni členovia z tej časti Slovenska, kde nežijú maďarskí spoluobčania, budú musieť stráviť tri dni v čisto maďarskej dedine na juhu Slovenska a naopak občania maďarskej národnosti /dúfajme, že budú / strávia tri dni na Kysuciach.

No povedzte, neprihlásili by ste sa do takej strany?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?