Tak oblečme si dresy....

Autor: Alojz Hlina | 14.2.2011 o 9:35 | (upravené 14.2.2011 o 9:42) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1426x

Elán spieva pesničku: „Tak oblečte  si dresy. Keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope." Bez mučenia priznávam, že som na túto elánovskú pesničku ako pubertiak veľmi rád tancoval a aj som si ju mimovoľne pospevoval. Dnes sú skupiny, ktorých texty citovať   je politicky prezieravejšie, ale neviem o takej textovo podobnej pesničke, napríklad tak od skupiny Gladiátor. Takže preto elánovská a aj teraz sa mi páči, a to aj napriek tomu, čo Elán resp. Joža Ráža obchádza.

Upravil som ju na: Oblečme si dresy, aby bolo jasné, kto za koho kope.

Nie kvôli tomu, že idú majstrovstvá v hokeji, ale preto, do akej doby to ideme.

Viem, že dochádza k určitému rozčarovaniu z podaktorých mojich aktivít u našich spoluobčanov maďarskej národnosti. Ísť protestovať proti kobercu v Bruseli  alebo moja polemika o tom, či Rómovia dostanú maďarské občianstvo - verím, že tieto aktivity môžu byť vnímané z rozpakmi.

Takže, obliekam svoj dres: Mojim dresom je dres Slovenska.

Som a budem spojencom našich občanov maďarskej národnosti vtedy, keď sa do nich navážajú opilci a primitívi.

Som a budem spojencom s nimi vo všetkom, čo pomôže tomu, aby sme sa tu spoločne cítili spokojne. Pekne to povedal pán Bugár, že on tu má hroby svojich blízkych. Tak, ako treba dodať, že aj Slováci na južnom Slovensku tam majú hroby svojich blízkych.

Ak však niekto u nás doma, obrazne povedané, oblečie dres veľkého Maďarska alebo dres nejakého soft Maďarska /autonómia/, tak je po spojenectve. U mňa je po spojenectve.

To, že sa nepoznáme navzájom s Maďarmi v Maďarsku potvrdzuje aj ten fakt, že viacerí úprimne nechápali, čo môžu mať Slováci proti mape z roku 1848 v Bruseli. Keď som v jednom rozhovore pre maďarský portál povedal, že v roku 1848 maďarská vláda vydala zatykač na našich Štúrovcov, v diskusii sa objavili názory, ktoré uznali, že máme právo byť tou mapou dotknutí.

Niekedy sú navonok zložité veci jednoduché vo svojej podstate. Ak by sa ma niekto znova pýtal, čo mám proti soft Maďarsku na juhu, odpoveď by bola vcelku jednoduchá. Žijú tam Slováci. A pokiaľ som sa s niektorými rozprával, tak k nadšeniu z Veľkomaďarských  snáh mali veľmi, ale naozaj veľmi ďaleko. Strašne ďaleko.

A to píšem diplomatickým jazykom. Koniec koncov, takým - akým je možné celú túto situáciu zvládnuť.

Každé búchanie do pŕs a silácke vyjadrenia sú spojené s veľkými problémami, ba až tragédiami.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?