100 chlebov denne.

Autor: Alojz Hlina | 10.3.2011 o 14:49 | (upravené 10.3.2011 o 14:58) Karma článku: 12,01 | Prečítané:  2140x

A tak sa bude rozdávať múka a po uliciach chodia policajti so samopalmi.....   Sú rôzne teórie od „soft" až po totálne paranoidné o tom, čoho sa ešte dožijeme. Niečo zo sľubovaných katastrofických scenárov sa už zľahka ukazuje - rozdávanie múky, samopaly, ešte chýbajú gangy bojujúce v uliciach a podobne.

Zasvätenci už majú vraj dávno prichystané zásoby jedla v horách a pripravené iné nevyhnutnosti potrebné na prežitie. Robia sa kurzy na prežitie, dokonca poznám niekoľko takých, ktorí na takom seminári boli.

Ktovie, čoho sa dožijeme a čoho sa dožijú naše deti?

Ak by som sa ja zahral na prognostika, tak dám jednu "čistú" prognózu. A to, že primárna agresia určite porastie. Neviem, ako sa to volá odborne, ale ja to volám primárna agresia. To je tá, s ktorou sa stretnete priamo na ulici. Ľudia budú agresívnejší a často krát bez akejkoľvek príčiny. Bude to výzva, s ktorou sa budeme stretávať. Buď sa jej postavíte, alebo pred ňou ujdete. Nebude to jednoduché.

Národná Rada bude na marcovej schôdzi hlasovať aj o platoch starostov a primátorov. Existuje návrh o znížení trojmesačného odstupného na dvojmesačné.

Nestačí.

Stále je to zlé a nepochopenie základného princípu. Odstupné pre starostov a primátorov je zlé, zvrátené a asi aj protiústavné. Vytvára tak dve kategórie občanov. Ak je niekto v zamestnaní na dobu určitú a tá uplynie, pracovník nemá nárok na odstupné. Starosta /primátor je volený na dobu určitú a má nárok na odstupné.

Kým vláda bude rozdávať Ficovu múku, my budeme rozdávať denne 100 chlebov až do zasadnutia NR SR, na ktorej budú prerokovávať platy starostov. Je to symbolická akcia a má upozorniť aj na ten fakt, že na Slovensku sú ľudia, ktorí často krát nemajú na chleba. Aj vo včerajšom Modré z neba bol príbeh rodiny, v ktorej choroby zapríčinili existenčné problémy. Na druhej strane sú však starostovia a primátori, ktorí majú vysoké odstupné. To nie je žiadna proletárska demagógia, ale princíp spravodlivosti.

A to už nehovorím o tom, že často krát sú primátori a starostovia pekné kvietky a verejnú službu si pomýlili s niečím úplne iným.

Chlieb budeme rozdávať v pracovné dni od piatku  až do 22.3. /plánovaný začiatok schôdze NR SR/ na Nám. SNP od 14.00 hod .

100chlebov.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor. Okrem Juhosudáncov môže byť v ohrození až dvadsať miliónov ľudí.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?