Cenzúra je prílišna horlivosť?Alebo...

Autor: Alojz Hlina | 1.4.2011 o 14:59 | (upravené 1.4.2011 o 15:28) Karma článku: 8,62 | Prečítané:  2084x

V Rade Európskej únie cenzúru volajú prílišná horlivosť. Viac ako dva mesiace potrebovala Rada Európskej únie na to, aby sa vyjadrila nášmu veľvyslanectvu v Bruseli, či v prípade zadržania, predvedenia, osobných prehliadok, poškodzovania dátových súborov a vulgárneho správania voči mne a mojej manželke v Bruseli postupovala zákonne.

Naše veľvyslanectvo obdržalo list od generálneho riaditeľa bezpečnosti /scan v prílohe/, v ktorom sú okrem iných zavádzajúcich informácií uvedené aj tieto nepravdivé informácie:
- Tvrdenie, že protest mal za úmysel poškodiť koberec je úplne nepravdivý - to je z dostupných videozáznamov a fotodokumentácie jednoznačne preukázateľné. Existuje kompletný videozáznam, ktorý to dokazuje.
- Tvrdenie, že pracovníci ochranky nás odovzdali bruselskej polícii preto, že som pokračoval v proteste, je rovnako nepravdivé.
Pravdou je, že na nás zavolali políciu až potom, čo som odmietol vydať SD kartu z fotoaparátu a vyhrážanie typu „... zavoláme políciu, budú Vás vyzliekať, zadržia Vás, budete mať veľké problémy..." , rovnako ako použitie hrubých vulgarizmov nezabralo.

V odpovedi obchádzajú odpoveď, prečo sa pracovník choval hrubo , primitívne a v konverzácii
používal vulgarizmy /mužský pohlavný úd a podobne/.
Poškodzovanie dátových súborov /vymazávanie fotografií/ je v odpovedi vyhodnotené ako „prílišná horlivosť" /overly zealous/ za účelom, aby nedošlo, citujem: „..... robil tak s cieľom chrániť rotujúce predsedníctvo pred rizikom straty povesti ..."
Tak toto robili aj komunisti. Ale nenazývali to prílišná horlivosť a strata povesti, ale jednoducho: cenzúra.
Z listu je zrejmé, že nemali zákonný dôvod na poškodzovanie našich súkromných dátových súborov vo fotoaparáte. Aj bez toho, aby sme čakali na odpoveď viem, že hrubé a vulgárne správanie na pôdu európskej únie nepatrí.


Po tejto odpovedi som sa rozhodol znova obrátiť na Radu Európskej únie priamo a túto skutočnosť dať na vedomie nášmu Ministerstvu zahraničných vecí a požiadať Radu Európskej únie, aby sa mne a mojej manželke ospravedlnili za neprimeraný zákrok, hrubé správanie a poškodenie dátových súborov.


V prípade, že tak neurobia, necháme sa zastupovať v konaní o poškodzovaní ľudských práv, práva na slobodu prejavu a rovnako aj v konaní o náhradu majetkovej a nemajetkovej ujmy.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?