Starosta nahlásil, Kotleba svedčil a mňa odsúdili ...

Autor: Alojz Hlina | 4.4.2011 o 11:04 | (upravené 4.4.2011 o 12:51) Karma článku: 19,54 | Prečítané:  11146x

Marec mi dal zabrať. Ako keby tých dobrých správ nebolo dosť, najskôr som dostal odpoveď z EÚ a navyše ma poštár „prepadol" s obsielkou. Otvorím ju a skoro som, ako sa hovorí, spadol na zadok.

Rozkazom ma uznali vinným. Uznali ma vinným zo spáchania priestupkov proti zhromažďovaciemu právu a to tým, že „ neoprávnene vnikol do zhromaždenia a neprístojným správaním bránil účastníkom v splnení účelu zhromaždenia".

Pravdu povediac, ani som nevedel, že taký priestupok existuje a to, že budem v takejto hlúposti uznaný vinným, ma ani vo sne nenapadlo.

Keď Kotlebovci brali „útokom"hrad v auguste minulého roku, vzhľadom k tomu, že blízko bývam,  šiel som sa pozrieť,  čo sa deje. Keď som videl tie manévre policajtov a "mierumilovných" účastníkov zhromaždenia, nedalo mi, aby som sa k tej téme nevyjadril.

Áno, bol som vtedy na zhromaždení Kotlebovcov a kričal som na ich šéfa z takej vzdialenosti, aby to počul, že z toho nie som nadšený. A pôjdem aj nabudúce. Lebo ak bude v uliciach pochodovať 200 párov kanád, budem s tým mať problém. Čo bude potom? Aký trest dostanem?

Celý rozkaz, v ktorom ma uznali vinným, je smutno-smiešny. Dávam do pozornosti nasledovné skutočnosti:

Celé konanie začalo na podnet bývalého starostu pána Petreka,  kde v úradnom zázname uvádza: „.... k zhromaždeniu sa priblížil A.Hlina a neoprávnene vnikol do zhromaždenia s cieľom narušiť jeho pokojný priebeh...". Čiže, nahlásila ma úradná moc, v tomto prípade môj bývalý starosta.

 

Na základe tohto podania začalo konanie a aby bolo spravodlivosti učinené za dosť, o vypočutie boli požiadaní vskutku dôležité persóny.

Ako prvý - M. Kotleba. Čo povedal? Uviedol, že ma pozná ako človeka, ktorému vadí všetko slovenské a národné /vskutku meritórna skutočnosť pre potreby vyšetrovania/ a že nič nevidel, lebo bol otočený chrbtom. Keďže ho to však zaujímalo, tak si to pozrel neskôr na videu a videl, že som doslova vrazil do policajtov.

Pripomínam, že ma uznali vinným aj na základe tejto výpovede, čiže najskôr na základe meritórneho hodnotenia mojej osoby a konštatovania, že nič nevidel ale pozrel si video. Takže teraz už viem, prečo Google zaplatil takú obrovskú sumu za You Tube. Je to príspevok Googlu k lepšiemu svetu. Všetci tí, ktorí ste v skutočnosti síce nič nevideli, ale pozreli ste si to na You Tube prihláste sa na polícii ako svedok. Svet bude lepší a možno dostanete nejaké svedočné. Neviem, ako v iných krajinách, ale na Slovensku je  to zdá možné. K tomu svedectvu len na záver dopĺňam a vyhlasujem: Tvrdenie, že mi vadí všetko slovenské a národné, sa ma dosť dotklo. Mňa, ktorý som so Sládkovičovou básňou postúpil do okresného kola Hviezdoslavovho Kubína! Fakt nespravodlivé ...

Ako druhý vypovedal M.Mišún. Ten toho „videl" oveľa viac. Videl, ako som sa cez zhromaždených pretláčal k nemu a ku Kotlebovi. Tu sa samozrejme klame, až to bolí. Ani teoreticky som sa nemohol pretláčať  k nemu cez zhromaždených. Bol som totiž na druhej strane za policajtmi. Existuje niekoľko fotografií, videozáznamov, ktoré , ak by si niekto dal tú robotu a preskúmal by ich, tak by zistil, že Mišún klame. Ďalej vo výpovedi tvrdí, že moje správanie bolo provokačné a má dojem , že som sa pretláčal aj cez koridor policajtov.

Takže, kým jeden svedok nič nevidel a potom niečo videl na videu, tak druhý v jednej veci klame a v druhej má dojem.

K celej záležitosti som vypovedal aj ja. Uviedol som, že nemám vedomosť o tom, že by som  uvedeného dňa neoprávnene vnikol do zhromaždenia a ani neviem, ako sa táto skutočnosť definuje a kedy je takéto „vniknutie" oprávnené a kedy neoprávnené.

Myslím si to stále. Nech mi niekto vysvetlí, čo je neoprávnené vniknutie do zhromaždenia , zároveň mi bude vysvetlené, aké je to oprávnené a nech mi niekto povie, v čom bolo moje právanie neprístojné. Potom uznám,  že som možno pochybil. A celú ďalšiu maškarádu so svedectvami svedkov, ktorí  buď nevideli a pozreli na videu, alebo videli niečo, čo ani teoreticky vidieť nemohli a majú dojem ,že videli , si môžeme odpustiť.

Celé je to v podstate drobnosť. Mňa kvôli tomuto „uznaniu vinným" z práce nevyhodia, ale ide tu o princíp.

Princíp v tom, že ak samospráva bude svojich obyvateľov /v tomto prípade dokonca svojho rezidenta - trvale bytom/ nahlasovať, že rušia pokojný priebeh zhromaždenia extrémistov pod našimi oknami, tak je dosť možné, že sa nám to potom pekne rozrastie.

Princíp v tom, že ak správny orgán bude vydávať rozhodnutia na základe „svedectiev" ako v mojom prípade, tak to bude zlé. Veľmi zlé.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?