J. Lukáč a VLK sú čistí amatéri.

Autor: Alojz Hlina | 4.4.2011 o 21:57 | (upravené 4.4.2011 o 22:17) Karma článku: 14,68 | Prečítané:  3875x

Poznám J.Lukáča už možno viac ako desať rokov, poznám aj zopár ľudí z leso-ochranárskeho združenia VLK. Viem, ako sa títo ľudia trápia, zbierajú korunu ku korune, teraz euro k euru a kúpia nejakú časť lesa.

Pripútavajú sa k stromom. Boli v Tichej, v Kôprovej doline. Jeden od nich /E.Baláž/ točil medvede v Tatrách. Druhému z nich zhorela drevenica a mohol by som takto vypisovať ešte dosť dlho, čo urobili. Ale aj tak nakoniec musím skonštatovať, že sú to amatéri. Totálni amatéri.

Ochranárske nebo im totiž vyfúklo združenie Človek a strom. Ľudia, ktorí ani poriadne nevedeli, že sú v takom združení, dostali od nášho štátu 24 ha priamo v Bratislave. Slovo „dostali"je na mieste, i keď formálne to bola výmena.

Prepáčte, ale musím sa opýtať: Kto sú tí ľudia?

Kto je ten "človek", ktorý im to podpísal?  Čo si to tá čvarga zlodejská, ktorá bola na Ministerstve pôdohospodárstva a v štátnych lesoch, politicky pokrytá HZDS dovoľuje?

Kto sú tí ľudia zo združenia? Šošoka je skôr hudobnícke meno ako ochranárske? A tí ostatní? Aký je ich prínos pre ochranu prírody, okrem toho, že majú čo to dočinenia s realitami?

Komunisti kradli a trochu to maskovali. Ak sa stavala veľká stavba z verejných zdrojov, niekde ďalej, tak  aby to veľmi neklalo oči, vznikla menšia súkromná stavba. Teraz vznikne pomaly najdrahší štadión na svete z verejných zdrojov, hneď vedľa neho hotel zo súkromných. Keď Mečiarovci menili pozemky v Tatrách, bolo to silné sústo, ale predsa len ďaleko a trochu mimo. Teraz však zaťali vysoko, lebo s jedlom rastie chuť. Prišla chuť na zelené pľúca Bratislavy.

Sú veci, ktoré sa môžu stať iba v Džibuti, Tatarstane a na Slovensku. Máme ďalšiu do zbierky.

Je to drzosť urobiť si srandu z ochranárov, tak ako to urobilo bývalé vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a Štátnych lesov v kauze s lesmi v Bratislave. Systémom, keď drzosť - tak poriadna. Asi preto si „ochranárske" združenie dalo názov Človek a strom. Keď irónia, tak poriadna.

 

Chce to poriadnu akciu ,ak ju niekto urobí, dajte vedieť. Prídem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?