J. Lukáč a VLK sú čistí amatéri.

Autor: Alojz Hlina | 4.4.2011 o 21:57 | (upravené 4.4.2011 o 22:17) Karma článku: 14,68 | Prečítané:  3850x

Poznám J.Lukáča už možno viac ako desať rokov, poznám aj zopár ľudí z leso-ochranárskeho združenia VLK. Viem, ako sa títo ľudia trápia, zbierajú korunu ku korune, teraz euro k euru a kúpia nejakú časť lesa.

Pripútavajú sa k stromom. Boli v Tichej, v Kôprovej doline. Jeden od nich /E.Baláž/ točil medvede v Tatrách. Druhému z nich zhorela drevenica a mohol by som takto vypisovať ešte dosť dlho, čo urobili. Ale aj tak nakoniec musím skonštatovať, že sú to amatéri. Totálni amatéri.

Ochranárske nebo im totiž vyfúklo združenie Človek a strom. Ľudia, ktorí ani poriadne nevedeli, že sú v takom združení, dostali od nášho štátu 24 ha priamo v Bratislave. Slovo „dostali"je na mieste, i keď formálne to bola výmena.

Prepáčte, ale musím sa opýtať: Kto sú tí ľudia?

Kto je ten "človek", ktorý im to podpísal?  Čo si to tá čvarga zlodejská, ktorá bola na Ministerstve pôdohospodárstva a v štátnych lesoch, politicky pokrytá HZDS dovoľuje?

Kto sú tí ľudia zo združenia? Šošoka je skôr hudobnícke meno ako ochranárske? A tí ostatní? Aký je ich prínos pre ochranu prírody, okrem toho, že majú čo to dočinenia s realitami?

Komunisti kradli a trochu to maskovali. Ak sa stavala veľká stavba z verejných zdrojov, niekde ďalej, tak  aby to veľmi neklalo oči, vznikla menšia súkromná stavba. Teraz vznikne pomaly najdrahší štadión na svete z verejných zdrojov, hneď vedľa neho hotel zo súkromných. Keď Mečiarovci menili pozemky v Tatrách, bolo to silné sústo, ale predsa len ďaleko a trochu mimo. Teraz však zaťali vysoko, lebo s jedlom rastie chuť. Prišla chuť na zelené pľúca Bratislavy.

Sú veci, ktoré sa môžu stať iba v Džibuti, Tatarstane a na Slovensku. Máme ďalšiu do zbierky.

Je to drzosť urobiť si srandu z ochranárov, tak ako to urobilo bývalé vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a Štátnych lesov v kauze s lesmi v Bratislave. Systémom, keď drzosť - tak poriadna. Asi preto si „ochranárske" združenie dalo názov Človek a strom. Keď irónia, tak poriadna.

 

Chce to poriadnu akciu ,ak ju niekto urobí, dajte vedieť. Prídem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?