Spojiť sa v záujme zvierat.

Autor: Alojz Hlina | 10.4.2011 o 10:24 | Karma článku: 5,36 | Prečítané:  1006x

M.Poliačik - poslanec za SaS v parlamente povedal niečo v tom zmysle, že by bol strašne rád, keby sa poslanci v parlamente dohodli na niektorom zákone bez ohľadu na stranícke tričko. Tak, ako sa to podarilo pri pripravovanom  zákone na ochranu zvierat.

V záujme ochrany zvierat našli spoločnú reč údajne všetky strany nášho parlamentu.

Ja mám zvieratá rád a nespomenul som si na to včera alebo predvčerom.  Dokonca sa správam tak zodpovedne, že nie som ochotný konzumovať kuracie mäso a klietkové vajíčka a kopu iných vecí. A som naozaj veľmi rád , že aj poslanci sa dohodli, že sa dohodnú.

Čo ma však trochu zarazilo je, že kam sme sa to dopracovali.

Čiže v záujme zvierat sme /poslanci sú/ schopní sa dohodnúť, ale čo v záujme ľudí?

Martin Poliačik toto myslel aj použil v dobrom zmysle, no vyznie to trošičku zvláštne, keď sme nútení použiť príklad so zvieratami na to, aby sme poukázali na ľudí. Je paradoxom povedať, ak sme sa vedeli spojiť  v záujme zvierat, spojme sa teda aj v záujme ľudí.

Dúfam, že Martin Poliačik to pochopí, že to nie je myslené osobne, len sa zamýšľam nad tým, ako niektoré slová v inom kontexte vyznejú.

Písal som taký text: Manifest proti prázdnote/link  pod článkom/, v ktorom píšem aj to, čo sme boli schopní urobiť zvieratám v záujme zisku, vysokej produkcie, nízkej ceny, dobrej chuti a našej nadspotreby.

Ľudia sa vedia spojiť v svojej spotrebe a priparkovať svoje autá s veľkým kufrom pred hypermarket a nakupovať A4 * kurčatá za euro, kanibalistickú bravčovinu za dve eurá, pamätám aj kaprov plných ťažkých kovov za tri eurá za kilo. Zopár krikľúňov pred hypermarketom v pestrofarebnom oblečení alebo vo vyťahanom svetri ako nosí J.Lukáč sú braní ako kultúrna vsuvka a podaktorí  ich  považujú dokonca až za závistlivcov, ktorí iným závidia chuť konzumovať, jesť, požívať, žrať.

Trochu odbočím. Tesne po revolúcii sme sedeli s kamarátom Oscarom v bývalej Grandke v Manderli. Čašníka tam vtedy robil Oskarov známy , ktorý viac menej nevedel hovoriť nemecky. Keď prišli Rakúšania, tak sa veľkého vtipálka Oskara opýtal, ako sa má opýtať po nemecky: Budete jesť? Oskar mu s vážnou tvárou odvetil: Möchten Sie fressen? /Budete žrať?/ . A mne sa zdá, že sme vlastne odvtedy všetci vlastne začali  ... fressen... .

V súčasnosti prichádzame na to, že sme to s tou intenzifikáciou poľnohospodárskej výroby naozaj prehnali a pomaly sa spamätávame. Samozrejme, nikto si to politicky nemôže dovoliť postaviť sa proti rozkošnému malému šteniatku a dokonca aj tvrďasi zo SNS majú  orla. Je politickou samovraždou nepodporiť pripravovaný  Zákon o ochrane zvierat.

Smutné je, že je potrebný zákon na to, aby bolo jasné, že zvieratá sa nesmú týrať. Keď už však žijeme takú mizernú dobu, tak ho treba prijať čo najskôr. Treba však už teraz začať pracovať na jeho ďalšej novelizácii, ktorá by zakázala ďalšie formy mučenia zvierat, ako napríklad intenzívnu poľnohospodársku výrobu. To už je však politicky menej atraktívne, lebo ak by sa voľačo také prijalo, dôsledkom by bola asi aj vyššia cena a museli by sme začať aj menej „fressen" a samozrejme plus lobisti.

Za toto sa asi všetky politické strany v parlamente nezjednotia.

To sa skôr zjednotia na nejakom zákone na ochranu ľudí.

 

*vysvetlivky:  A4 kurča - kurča, ktoré prežilo svoj mizerný život na ploche menšej ako A4.

 

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/203240/Co-je-revolucia-proti-prazdnote.html

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?