Vladimír Mečiar vždy všetko vie. Tak nech povie ....

Autor: Alojz Hlina | 13.4.2011 o 9:55 | Karma článku: 9,23 | Prečítané:  2056x

  Predseda HZDS  Vladimír Mečiar vždy všetko vedel. Aj keď iní nevedeli, on vedel. Často, ako sám povedal, vie, ale nepovie. Niekedy vedel a povedal. Ako to bude v tomto prípade?  

Príbeh Pečnianskeho lesa. Nejaký Pavelka zo Žiliny, ktorý to podpísal za ministerstvo, by si to nelajsol - podpísať takú výmenu ako v prípade Pečnianskeho lesa len tak bez odobrenia  -  Šiatorská Bukovinka za lesy v centre Bratislavy oproti budove Národnej Rady. Toto je priveľké sústo pre Žilinčana, ktorý má síce Bratislavu na háku, no na toto by si sám netrúfol. Pán Šošoka zo združenia Človek a strom , pri všetkej úcte, je tiež malý pán na to, aby zorganizoval takúto výmenu.

Vladimír Mečiar ako predseda strany, pod ktorú patrilo Ministerstvo pôdohospodárstva a Lesy SR vie, kto je za touto výmenou. Povie? Nepovie?

Keď sme rozťahovali transparent: Nedovoľte to! v  Pečnianskom lese tak, aby ho bolo vidno aj z budovy Národnej Rady, zaznela otázka: Čo s tým má Národná Rada?IMG_0190.JPG

Nuž dve odpovede sú správne: V Národnej Rade sedia naši zákonodarcovia a nemalo by im byť jedno, čo sa deje pod ich oknami. Druhá, menej dôležitá odpoveď, ale odpoveď: Ak je pravdou, že hlavný predstaviteľ združenia Človek a strom pán Šošoka robí kaviareň v Liberálnom dome u Sulíka, tak je len dobre, aby sa to predseda parlamentu dozvedel,  aký vplyvný eko-činiteľ im bude variť kávu. Píšem to v dobrom, možno to ani nevedia.

Vladimír Mečiar už veľa vody v slovenskej politike nenamúti a ak slovenskej verejnosti prezradí, kto je za výmenou Pečnianskeho lesa, možno ho nebudú otravovať rôzni aktivisti s otázkami a prespávať mu pred domom.

Pre pravicových liberálov musí byť vlastníctvo posvätné. Kto vie, či aj nie preto sa eko-činiteľ okrem robenia lavičiek v Pečnianskom lese rozhodol liberálom robiť kávu. Keď bude totiž to pri nich blízko, ľahšie sa im to bude pripomínať. Obzvlášť, keď už vplyv tých mocných, ktorí „vymieňali" po voľbách výrazne zoslabol.

 

Ozaj vedeli ste, že v Pečnianskom lese je bobor? No povedzte, nie je to krásne? Bobor v centre hlavného mesta. Nie vypchatý v múzeu, ani v ZOO, ale voľne v prírode. Zatiaľ tam je.

Kto vie, či aj potom, keď tam budú nezištne inštalované lavičky a iné potrebné doplnkové objekty /stavby/ k lavičkám.

Kto vie, koľko golfistov je v Národnej  Rade? Lebo tí, časom /nie hneď, chvíľku to potrvá/, budú môcť pozerať z okna ďalekohľadom, ako komu ide odpal na greene a vzhľadom k tomu, ako je Pečniansky les blízko, je dosť možné, že keď niekto dá „hole in one", tak tú radosť bude počuť až do rokovacej sály.

Golfové ihrisko je soft verzia. Výstavba v Pečnianskom lese je pre nezištných lavičkárov tiež možná, ale samozrejme až po tom, čo utíchnu vášne a v zastupiteľstvách budú ľudia, ktorí" uznajú", že ďalší rozvoj Bratislavy na petržalskej strane Dunaja je nevyhnutný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?