Títo v uniformách Vám určite nepomôžu....

Autor: Alojz Hlina | 28.4.2011 o 8:32 | (upravené 28.4.2011 o 8:39) Karma článku: 8,67 | Prečítané:  2565x

1.mája budú v Prešove protestovať extrémisti, pospolitosť. Protest sa nesie v hesle: Spoločne za slušných ľudí! Čo s tým? Ignorovať? Aktívne vstúpiť alebo aspoň symbolicky vyjadriť svoj postoj? Tí, čo si myslíte ignorovať, už ďalej nemusíte čítať, lebo budeme v rozpore a podľa mojich skúseností by Vás ďalšie čítanie asi iba zbytočne popudilo.

Zástupcom aktívnejšieho prístupu na páku pripomeniem zásadu West Pointu, alebo skôr ináč povedané: A koľko že by nás bolo?

Takže, u mňa zatiaľ víťazí tretia možnosť prístupu, a to: symbolické vyjadrenie názoru.

Je veľmi dôležité povedať ľuďom, že títo uniformovaní a iní ..... im skutočne nepomôžu a už vôbec nie v ich ťažkej situácii. Naozaj je situácia ľudí v niektorých častiach našej krajiny ťažká a extrémisti to vedia. Parazitujú na tom a to s tým, že „akože" ponúkajú riešenia.

Bude najväčšou z veľkých chýb, pokiaľ tomu ľudia začnú veriť. Veriť tomu, že práve oni im pomôžu. A chybou bude, ak to pripustíme. Preto plagát s textom: „ Ľudia, títo v rovnošatách Vám v ničom nepomôžu!"

vojma.jpg

Na FB sa prihlásilo aj zopár ľudí a zároveň potvrdili účasť na proteste priateľov a fanúšikov demokracie. Budem rád, ak tam niekto príde. Ale aj keď tam nikto nepríde /predsa len je Prešov dosť ďaleko/. Skúsim to urobiť aj za nich a menší transparent /2x2m/s hore uvedeným textom udržím aj sám. A by nás však malo byť viac, mám pripravený aj druhý banner veľkosti 10 x 2m, na držanie ktorého je však potrebných minimálne 5 ľudí. Samozrejme, tento veľký banner by bol neprehliadnuteľný. Bolo by to super, keby ho ľudia v Prešove videli.

Takže uvidíme.

Ešte odkaz pre všetkých tých najmúdrejších z múdrych od stola, ktorí znova dajú, že ide iba o zviditeľnenie: Prehlasujem, že môj záujem ísť „kontrovať  mierumilovné" zhromaždenie v Prešove zverejním iba na blogu SME a na FB. Nepošlem žiadnu tlačovú správu, žiaden mail redakcii a pod. Rovnako, keď budem držať transparent, ktorý je ináč dosť veľký pre jedného, tak budem za ním a nebude ma vidno.

Ďalej úprimne prehlasujem, že ísť do Prešova sa mi vôbec nechce a okrem toho ide hokej a rovnako mám veľa roboty s tým, aby sme neurobili hanbu našej krajine v tom, že návštevníci nášho hlavného mesta nebudú spokojní s našou pohostinnosťou. Preto, ak by sa našiel niekto /napr. aj niekto z múúúdrych/, ktorý by do Prešova šiel namiesto mňa, budem rád a banner mu /im/  bez problémov požičiam."

 

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/261638/Na-FB-som-nasiel-varovanie.html

http://www.facebook.com/event.php?eid=146011658799005

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?