Rež a rúbaj do krvi ....

Autor: Alojz Hlina | 2.5.2011 o 9:41 | (upravené 2.5.2011 o 9:52) Karma článku: 9,42 | Prečítané:  2879x

Bol som sa pozrieť v Prešove na zhromaždení Pospolitosti. Mám odtiaľ jednu dobrú a jednu zlú správu. Zlá správa je, že akcia sa tam naozaj konala a aj tam bolo zopár ľudí, ktorí majú na všetko riešenie. Po väčšine veľmi jednoduché riešenie.

Dobrá správa je,  že nejaká priama podpora ťažko skúšaného obyvateľstva východu Slovenska tam zatiaľ viditeľná nebola. Zatiaľ ...

Ako som avizoval, roztiahol som tam plagát s textom: „Ľudia, títo uniformovaní Vám v ničom nepomôžu, iba ak do väčšieho nešťastia." Po približne 3 - 4 minútach prišli za mnou mestskí policajti a vyzvali ma, aby som plagát zbalil. Som v celku zmierlivá povaha a keďže som už raz bol uznaný vinným z toho, že som neuposlúchol výzvu príslušníka polície na inej akcii Pospolitosti, plagát som zbalil.

fotka.JPG

Predpokladajme teda, že výzva Mestskej polície v Prešove bola oprávnená. Potom z toho vyplýva, že ak budete niekde na nejakom zhromaždení, tak nemáte právo v pokoji roztiahnuť plagát, na ktorom bude text, ktorý priamo nesúvisí so zhromaždením, na ktorom práve ste, ale bude tam napríklad fakt, ktorý je celosvetovo známy a historicky potvrdený, a to, že napr. hitlerovské vojská naozaj nikomu nepomohli, ba práve naopak priviedli ľudí do ešte väčšieho nešťastia.

Už len milou okolnosťou bolo to, že kým som ja balil plagát s nacistickými vojakmi, tak rečník akurát rozprával do mikrofónu: „ Rež a rúbaj do krve po tej poslaneckej kotrbe!"

Nepríde Vám to absurdné?

Bolo tam množstvo policajtov, ktorí monitorovali priebeh zhromaždenia a natáčali si to na kameru. Preto verím, že sami začnú konanie vo veci uvedeného zvolania, ktoré na zhromaždení odznelo. Pre istotu ho zopakujem: Rež a rúbaj do krve po tej poslaneckej kotrbe!  Lebo ak takéto zvolanie je v poriadku a môže odznieť na zhromaždení zvolanom stranou, ktorá sa chystá kandidovať do ďalších volieb, tak ja s tým mám vážny problém. Verím, že nielen ja.

Minister Lipšic, zdá sa, patrí k tým politikom KDH, ktorého nezaujímajú bratislavské majetky a kšeftíky s vodou a podobne. Ale venuje sa problémom, ktoré naozaj trápia bežných ľudí /Malacky, Žehra/. A preto, že sa im venuje , tým znižuje možnosť extrémistom parazitovať na týchto reálnych problémoch. Dávam do pozornosti ministerstva, ktoré spravuje aj ten fakt, že 1. Mája v Prešove na zhromaždení extrémistov zaznela výzva: Rež a rúbaj do krve  po tej poslaneckej kotrbe!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?