Prehrať hokej, vyhrať nad fašizmom

Autor: Alojz Hlina | 8.5.2011 o 9:47 | Karma článku: 6,82 | Prečítané:  1628x

Včera sme prehrali hokej a budeme dlho čakať, kedy príde nová silná generácia bojovníkov. Dnes /8.mája / sme však vyhrali nad fašizmom. 8. mája si pripomíname víťazstvo nad fašizmom.    

Trochu sa toto výročie stráca v čase hokejového ošiaľu, ale aj keby nebol hokej, tak žiadne veľké sa u nás diať nebudú k pripomienke víťazstva nad fašizmom. Koniec koncov, bolo to už dávno. Peňazí je ešte menej ako bolo a obsesia komunistov oslavovať všetko a intenzívne sa tiež dnes už nenosí.

Skutočných protifašistických bojovníkov z časov vojny  je už čoraz menej a súvisí to s tým, že fašisti boli porazení pred 66 rokmi.  Čím je pripomienka slabšia, tým viac sa postupne záludne a potichu myšlienky fašizmu vracajú a tvária sa, ako ináč, demokraticky a podaktorým prídu ako atraktívne a ponúkajúce „riešenie".

V Prešove 1. Mája 2011 demonštrovali extrémisti . Podtitulom ich protestu bolo „zhromaždenie slušných ľudí" /!!!/. Aspoň, že neboli tak drzí, že by demonštrovali dnes /8 . mája/, povedal by niekto. V Maďarsku sa takých „demokratov" vyrojilo veľa. Sú v parlamente, tvária sa zatiaľ demokraticky, majú moc, v televízii vyzerajú dobre.

Dnes na Námestí SNP o 14.00 hod. v Bratislave rozprestrieme veľký transparent s textom: Títo v rovnošatách Vám v ničom nepomôžu, iba ak do väčšieho nešťastia!

Pokiaľ začnú ľudia hľadať záchranu v pochodujúcich skupinách v uniformách alebo rovnošatách, bude to veľmi zle. Poľahčujúcou okolnosťou pre mňa /ak sa tak stane/ bude, že som na to upozorňoval. Upozorňoval formou prístupnou pre širšie auditórium - ulicu. Od kabinetných debát sú tu iní ...

vojma.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?