Konečne tú trápnu tabuľu otočili

Autor: Alojz Hlina | 25.5.2011 o 13:12 | (upravené 25.5.2011 o 17:23) Karma článku: 12,35 | Prečítané:  5325x

Na Františkánskom námestí bola dlhé roky na starej fontáne umiestnená supertrápna tabuľa. Tabuľa na fontáne v centre hlavného mesta s takým priblblým textom, to je možné iba v Bratislave. Tak, ako je iba v Bratislave možné postaviť budovu na chodníku, vyrobiť plastové sochy, ktoré sa „tvária" ako pieskovcové, postaviť bytovku vo vilovej štvrti. Možné iba v Bratislave.

obraz.jpg

Teda bolo to možné iba v Bratislave. Ja veľmi dúfam.

Tabuľa sa otočila. Nie sama. Niekto dal príkaz. Konečne. Neviem komu, ale ja mu ďakujem.

IMG_0296.JPG

Hanbil som sa za tú tabuľu, za ten stupídny text. V blogu, ktorý som na tému „tabuľa" písal, som to vysvetlil trochu obšírnejšie. Ktovie, možno aj môj blog trošičku pomohol k „otočeniu" tabuľky. http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/235595/Boli-sme-tuNeozrali-sme-sa.html

Teším sa, že je tabuľka otočená. Teším sa aj z toho, že sa na magistráte  a v primaciálnom paláci začalo trochu svietiť. Obrazne, aj doslovne.

Včera sa konala verejná diskusia na tému PKO v budove Primaciálneho paláca. V Justiho sieni sa svietilo. Bolo komu. Diskusie sa zúčastnilo veľa ľudí, stoličky nestačili. Moderátor Andrássy za vrch stolom, primátor v pléne. V pléne boli tiež vplyvní mestskí poslanci. Poslanci Nesrovnal a Greksa dorazili na diskusiu na bicykloch.

Napadá ma otázka, o čo viac je sympatickejší  nekonvenčný dlhovlasý rocker Greksa  na bicykli ako tí „výkukovia"  z predchádzajúceho mestského zastupiteľstva - síce v oblekoch, no v očiach taká faloš, že už im ani doma neverili? Mne je sympatickejší Marián Greksa, oveľa sympatickejší.

Témou stretnutia bola budúcnosť PKO - zakopaná mína predchádzajúceho vedenia nášho mesta. Kto vie, čoho sa ešte dožijeme v súvislosti s touto kauzou. V dnešnej dobe je možné všetko. Bratislava je v ťažkej ekonomickej situácii. Kŕmila , chúďa, celú plejádu neschopákov a iných „výkukov". Teraz musí vstať z popola.

Možno trochu pomôže to kennedyovké: Nepýtajte sa, čo môže urobiť Amerika urobiť pre Vás! Pýtajte sa, čo môžete spraviť Vy pre Ameriku! To isté bude platiť aj pre naše mesto: Nepýtajte sa, čo môže urobiť Bratislava! Pýtajte sa, čo môžete urobiť Vy pre Bratislavu! Bratislava by potrebovala taký bratislavský vypomáhajúci spolok: „Občania pre svoje hlavné mesto".

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?