PKO. Podojiť a zarezať

Autor: Alojz Hlina | 26.5.2011 o 14:44 | Karma článku: 9,13 | Prečítané:  1777x

Investorovi došla trpezlivosť. Tak zneli včera správy. Investorovi PKO došla trpezlivosť a žaluje mesto Bratislava o takmer miliardu SKK /28 miliónov EUR/. Mesto Bratislava vytvorila takmer podnikateľské nebo pre skupinu, ktorá stojí za PKO.  

Nebo, Clondike, texaské ropné polia - to všetko naraz našli v Bratislave ľudia, ktorí ju teraz žalujú. Bývalé vedenie našlo zaľúbenie v tejto skupine a doprialo im až ad- libidného kŕmenia. A vďačnosť Bratislave? Žaloba.

Myslíte, že zlatokop, ktorý zbohatol na Aljaške túto neskôr žaloval, že už mu nedala viac? Rockefeller  žaloval Texas za to, že mu vyschli niektoré polia? Ľudia okolo PKO zdroj svojho bohatstva však idú žalovať. Princíp: podojiť a zarezať. Podnikateľské nebo, ktoré dostala táto skupina za Ďurkovského, zdá sa, skončilo. Minimálne sa na chvíľu zatiahlo.

Mimochodom, bývalé „konzervatívne" vedenie mesta bolo radodajné ako neviestka. Rozdávalo však nie seba, svoje služby a majetky, rozdávalo mestský majetok.

Prístup „ podojiť a zarezať". Dobre podojiť a keď už nedáva mlieko, lebo nevládze, tak ju zarezať. Skupina okolo PKO zažalovala mesto. Možno sa podarí devínsky scenár a v nútenej správe sa bude naďalej prerozdeľovať mesto a nejakí noví oduševnení poslanci budú môcť akurát prečítať správu núteného správcu. Do budovy Magistrátu sa bude objednávať cez jednu súkromnú firmu a poslanec Ďurkovský sa bude tváriť ako svätý za dedinou z hradného kopca.

V silných, zdravých spoločnostiach zaberajú spotrebiteľské protesty. Spotrebiteľ má obrovskú moc - má svoju peňaženku. A ak na niektorú firmu je štát, zákon alebo sú média krátke, pomôže len to posledné - peňaženka spotrebiteľa, ktorá sa odmietne otvoriť pri nákupe výrobkov a služieb od niekoho, nad kým už nie je ani nebo.

V silných spoločnostiach. Kto vie, aká je tá naša?

Na jednej z dávnejších akcií som položil otázku, či je niečo pravdy na tom, že vzťah pána Ďurkovského ku kauze PKO má akcionárske vyjadrenie? Odpoveď doteraz neprišla. To už by bol paradox hodný našej krajiny, ak by sa zistilo, že jeden zo žalujúcich je bývalý primátor Andrej Ďurkovský.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?