Nie je čo oslavovať. SNS neexistuje.

Autor: Alojz Hlina | 3.6.2011 o 13:52 | (upravené 3.6.2011 o 13:59) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  2255x

Správne by to malo byť: Je čo oslavovať. SNS neexistuje. Viacerí by si vydýchli a vôbec by to neboli len Maďari, židoboľševici,  Ilumináti, slobodomurári, Rosenkruciáni, slušní nástenkári, nešvajčiarski obchodníci  s teplým vzduchom, abstinenti a Anna Belousovova /dúfam, že som nikoho nezabudol/.

Pre potreby tohto blogu tu musí ostať nadpis v pôvodnom znení.

SNS pozýva na oslavy jej údajného 140-tého výročia. Celá akcia bude spojená s oslavou, klobásami a asi aj s pivom v Martinskom amfiteátri.

Nedá sa mi k tomuto „výročiu" nevyjadriť.

Nie je čo oslavovať. SNS neexistuje. Táto SNS nemá okrem názvu s tou pôvodnou nič spoločné. Neviem, kde nabrali presvedčenie, že SNS je pokračovateľkou tej pôvodnej strany. Ako sa vôbec niekto môže stať pokračovateľom? Čisto z formálneho hľadiska to asi upravuje nejaký predpis, čo bolo potrebné preukázať napríklad pri reštitúciách. Preukázali Slotovci z takéhoto formálno-právneho hľadiska, že sú pokračovateľmi pôvodnej SNS?

Nie som historik, ale niekde som vyčítal, že SNS vstúpila do HSĽS - teda formálne zanikla. Alebo sa mýlim? Ak neexistuje formálno - právne dokázanie kontinuity a nasledovníctva, postačuje len čisté prehlásenie sa za pokračovateľa? Niekto sa prehlási za pokračovateľa Haškovej strany umierneného pokroku v medziach zákona alebo za pokračovateľa Kuomintangu na Slovensku - bude to stačiť?

Stále rozmýšľam nad tým, z čoho pramení to presvedčenie Slotu a ľudí okolo neho, že sú pokračovatelia. Asi sa pôjdem pozrieť do Martina, aby som to zistil. Ak ma na tom stretnutí nepresvedčia, tak je na mieste potom rozmýšľať, či v tomto prípade nedochádza k zavádzaniu a zámernému uvedeniu do omylu s cieľom privodiť si prospech alebo inú nenáležitú výhodu.

A zároveň, ako sa hovorí o jednom poplatku, aj zistiť, či je možné, aby bola registrovaná politická strana, ktorej stanovy odporujú demokratickým princípom. V stanovách je totiž zakryptovaný Duce princíp v tom, že predsedu volí a odvoláva snem SNS. Snem SNS však môže zvolať len predseda SNS, nie je však stanovené v akom čase alebo intervale. V stanovách je len uvedené: „spravidla raz za štyri roky". Takže, keď Ján Slota bude cítiť, že nemá všetko pod kontrolou, snem nemusí zvolať ani raz za desať rokov.

Nemám čas to všetko študovať. Ak niekto vie, prosím, nech napíše, či je takáto" Duce finta bežná v stanovách politických strán aj v iných krajinách.

Problém, ktorý mám na tento víkend je, že Dan Arielymu vyšla ďalšia kniha: Aká drahá je intuícia. A keďže ten chlapík píše dobre, je dosť možné, že sa na celé SNS vykašlem a pokojne si ju cez víkend prečítam. Koniec koncov,  na čo sa mám trápiť? Keď som napísal blog o tom, že koncentrovať  bezdomovcov na Námestí SNP nie je najšťastnejší nápad, jedna z reakcií bola, že tým bezdomovcom aj obed závidím. Je dosť možné, že niekto povie, že som išiel do Martina iba zjesť klobásu.

Tak ešte váham: Dan Ariely alebo Martin?.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?