Policajti, prosím, zastavte to!!!

Autor: Alojz Hlina | 9.6.2011 o 10:34 | (upravené 11.6.2011 o 21:53) Karma článku: 18,13 | Prečítané:  8735x

Nie, nepíšem a pateticky nevyzývam policajtov, aby zastavili zlodejov a chránili občanov, lebo to je ich úlohou. Nebudem písať ani tom, aby zastavili jav, ktorý sa objavuje vnútri polície, a zdá sa silno zakorenený, a to, že zlodej je niektorým policajtom sympatickejší ako ten okradnutý a majú pre neho väčšie" pochopenie".

Chcem poprosiť policajtov, aby prestali neprofesionálne reagovať na nami zverejnený prípad prichytenia profesionálneho zlodeja, a to dokonca v oficiálnom vyjadrení krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, na novinárske otázky ohľadom tohto prípadu.

Neprofesionálne, naozaj až hrubo neprofesionálne vyjadrenie z krajského riaditeľstva PZ v Bratislave by malo zatiaľ stačiť. Bojím sa, že nejaká veľká šarža zaujme tiež podobné stanovisko ako hovorkyňa Krajského riaditeľstva. A to by bolo už zlé.

Teraz je ešte šanca povedať, že hovorkyňa nebola dostatočne informovaná alebo existujú možno iné „okolnosti", ktoré zapríčinili, že oficiálne stanovisko Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bolo absolútne nezvládnuté.

Redaktorka denníka SME sa opýtala na Krajskom riaditeľstve PZ v Bratislave v súvislosti s prípadom prichytenia profesionálneho zlodeja pred našou farmou niekoľko otázok. Až mrazí pri čítaní odpovedi, že s akou neprofesionalitou máme čo to do činenia.

Na otázku:

„Prečo polícia nezadržala ako dôkaz jeho počítač?"

Odpoveď:

„V tomto prípade nebol zákonný dôvod na zaistenie veci. Osoba preložila doklad o nadobudnutí predmetného zariadenia".

Zdá sa, že policajtom vôbec neprišla zvláštna tá okolnosť, že podozrivý mal pri sebe doklad o kúpe notebooku? Povedzte, koľkí z Vás nosia pri sebe doklad o kúpe notebooku? Zlodej, ktorý kradol pred farmou 7. Júna nebol žiaden šupák v umastených nohaviciach. Bola to taká vyššia galérka. Takíto nerobia podobné stupídne chyby, že by svoj prostriedok na kradnutie /počítač/ ukradli. Preto, keby ho náhodou chytili, tak na rozptýlenie akýchkoľvek pochybností má pri sebe doklad o nadobudnutí.

Mimochodom, ak ho teda mal, ako bol zdokumentovaný? Okolnosti, za akých bol zlodej prichytený, zakladali dôvodný predpoklad na to, že počítač slúži na páchanie trestnej činnosti, čo aj sami policajti priamo na mieste uznali. Zároveň som ich aj ja žiadal, aby počítač určite zaistili.

Čo sa však stalo? Počítač nezaistili a Krajské riaditeľstvo PZ prostredníctvom svojej hovorkyne to obhajuje.

Ak niekoho pristihnete nad mŕtvym telom v ruke so zakrvaveným nožíkom, čo si budete myslieť alebo aký je dôvodný predpoklad? Zdá sa, že niektorí naši policajti by nožík nezaistili, ak by dotyčná osoba pred ich nosom zamávala bločkom z Tesca, že si nožík riadne zakúpil.

Niekedy je lepšie nereagovať ako reagovať tak neprofesionálne. Polícia by sa mala k prípadu profesionálneho zlodeja, ktorý bol prichytený priamo pri krádeži postaviť zodpovedne a riešiť ho exemplárne. Lebo takto svojim konaním dáva návod iným zlodejom ako postupovať, keď ich prichytia.

Na Slovensku, zdá sa, pri vykrádaní aut pomocou programu nainštalovaného v notebooku stačí nosiť pri sebe doklad o nadobudnutí notebooku. Potom môžete kľudne otvárať  na cudzích autách kufre a vykrádať ich obsah.

 

Článok  v denníku SME: http://www.sme.sk/c/5929178/policia-autickara-nechytila-ale-pustila.html

Blog kde popisujem prichytenie zlodeja: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/267442/Pre-p-LipsicaPolicajti-bud-kryju-zlodejov-alebo-je-to-psychiatria.html

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?