Súboj turistov versus bezdomovci pokračuje

Autor: Alojz Hlina | 27.6.2011 o 12:33 | (upravené 27.6.2011 o 12:47) Karma článku: 14,41 | Prečítané:  2887x

Je to neľútostný súboj. Súboj medzi turistami a bezdomovcami na Námestí SNP v Bratislave pokračuje. Na konci tohto textu vlastne zistíme, že je to vlastne súboj občanov /a áno - aj prevádzkovateľov prevádzok a pracovníkov firiem v okolí/ o kúsok pekného miesta v meste.

 

Písal som blog o rozdávaní jedál na Námestí SNP pre bezdomovcov pravidelne v pondelok a na moje „porazenie" som vlastne zistil, že okrem pondelka, aj vo štvrtok majú povolenie rozdávať jedlohttp://alojzhlina.blog.sme.sk/c/266678/Charita-alebo-cista-hanba.html. Dva dni v týždni je naše najväčšie námestie v Bratislave a námestie s mimoriadnym symbolickým významom pre celé Slovensko vyhradené pre bezdomovcov. Ako sa tak na to námestie pozerám, tak aj v dni, počas ktorých tam jedlo nerozdávajú, tak okupácia námestia bezdomovcami úspešne postupuje.

Bezdomovci v Bratislave  osadili svoju vlajku a zanechali svoju stopu /v kvapalnom a aj pevnom stave/na  Kamennom námestí  a postupne dobyli aj priestor pred Starou Tržnicou. Teraz zaútočili na Námestie SNP.

S tým nemôžem súhlasiť. A budem sa tomu brániť.

V predchádzajúcom blogu som urobil fotoseriál, ako starší turisti rezignovali a opustili bojisko /námestie/ okamžite, ako sa bezdomovci s plastovými táckami vyrojili. Teraz ponúkam fotografie, na ktorých sú odvážnejší mladší bojovníci, ktorí svoje pozície len tak ľahko neopustili.

IMG_1216.JPG

Počas rozdávania jedla leží na tráve na námestí skupinka mladých turistov.

IMG_1210.JPG

Mladí turisti majú výdrž poriadnu a svoje pozície neopustili.

Jediné, čo zatiaľ viem, že povolenie na výdaj jedla nevydalo Staré Mesto, ale Magistrát mesta. Neviem, kto vydáva také povolenie a neviem, kto také povolenie ruší.  Napísal som preto list na Magistrát mesta, aby povolenie na nehygienické vydávanie jedál na Námestí SNP zrušili.

V prípade, že k zrušeniu povolenia v lehote do 30 dní nedôjde, tak budem postupovať nasledovne: Keďže jedlo na námestí vydáva náboženská organizácia Hare Krišna, tak preto, aby aj tento môj postup mal „váhu", združenie po názvom  napr." Banga- wanga za svetový mier" požiada magistrát o povolenie vydávať jedlo pre bezdomovcov za rovnakých podmienok ako bolo udelené hnutiu Hare Krišna.

Kde? Na akom mieste?

No predsa na tej ulici, na ktorej býva človek, ktorý vydal resp. môže zrušiť rozhodnutie o povolení pre Hare Krišna.  V prípade, že nebude súhlas udelený, bude to jednoznačný prípad diskriminácie a združenie „Banga Wanga - za svetový mier" sa bude dovolávať svojich práv rozdávať jedlo všade tam, kde má pocit, že ich bude vidieť na všetkých možných fórach.

Lebo ak toto bolo povolené na Námestí SNP, tak to už môže byť povolené všade, a teda aj na ulici, na ktorej býva niekto, kto vydal  také hlúpe povolenie.

Rozdávanie jedla na ulici, kde býva dotyčná osoba bude prebiehať presne tým istým systémom, ako prebieha v súčasnosti na Námestí SNP.

Ešte spomeniem jednu zaujímavosť na záver. Počas hokejových majstrovstiev mali Hare Krišna zakázané rozdávať jedlo na Námestí SNP. V tom čase ho rozdávali údajne niekde pod mostom. To je strašné pokrytectvo a „Potemkin".

Keď sú tu turisti, tak jedlo pre bezdomovcov budeme rozdávať mimo centra. Keď turisti odídu, tak jedno z posledných miest v centre Bratislavy, kde je možné sadnúť si na lavičku, trávu odovzdáme bezdomovcom.

Preto ten súboj vlastne nie je súbojom medzi bezdomovcami a turistami, ale súbojom medzi občanmi, ktorí majú záujem, aby ich okolie bolo čisté, slušné a príjemné pre bývanie versus náboženská organizácia, ktorá okrem charity chce byť videná, bezdomovcami a niekým kto vydáva blbé povolenie. Povoliť rozdávanie jedla na Námestí SNP nebol dobrý nápad ani zďaleka. Dokonca je to úplná hlúposť. Ak chce niekto pomáhať, nech sa páči, miest v Bratislave, na ktorých to nebude spôsobovať problémy, je určite dosť.

Jeden z najvplyvnejších bratislavských poslancov - I. Nesrovnal publikoval pekný blog na portáli SMEhttp://nesrovnal.blog.sme.sk/c/267519/Z-Bratislavy-do-Rakuska-za-vinom-a-relaxom-Tu-nech-skape-pes.html.

Poprosím ho teda, aby sa napríklad začal venovať aj tejto téme a toho „skapatého psa" pomohol riešiť. Budem mu nadovšetko vďačný.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?