Pán Dzurinda budem potrebovať pomoc

Autor: Alojz Hlina | 7.7.2011 o 9:49 | (upravené 7.7.2011 o 17:27) Karma článku: 11,50 | Prečítané:  3741x

Tento text sa kľudne  môže volať aj: „K mojej žene sa nikto hrubo správať nebude!" Náš minister zahraničných vecí je v nadpise preto, lebo to môže pomôcť  a otvorene priznávam , že meno som tam dal zámerne. Predpokladám totižto, že keď bude  ministrove meno v nadpise, je predpoklad, že sa to k „niekomu" dostane.

17. januára som  vyjadril svoj názor na Maďarsky koberec v Bruseli.

1. júla odovzdalo Maďarsko svoje predsedníctvo nastupujúcej  krajine /Poľsko/

Dva veľmi dôležité fakty.

Čakal som práve nato, aby Maďarsko už nebolo predsedníckou  krajinou, lebo  kým bolo, stále to malo  aj politický podtón. Teraz doriešenie toho, ako sa ku  mne a k  mojej manželke  správali príslušníci   bezpečnostného  úradu  Rady EU už nie je  záležitosť  politická,  ale len čisto ľudsko-právna . Verím, že sa to aj tak bude posudzovať. Čakal som skoro polroka práve kvôli tomu, aby to tak bolo.

Pracovníci Bezpečnostného úradu Rady EU  sa k nám správali hrubo.  Jeden z nich používal hrubé vulgarizmy pri komunikácii s mojou manželkou. Zároveň  konali neoprávnene, resp. nad rozsah svojich právomocí, nakoľko nemali právo vymazať  fotografie a manipulovať s naším majetkom.

V oficiálnej reakcii, ktoré si vyžiadalo naše ministerstvo  /scan na konci textu/ je uvedené, že príslušník konal príliš horlivo.

Policajt, alebo iný orgán,  v tomto prípade Bezpečnostný  úrad Rady EU, nemôže konať horlivo, alebo príliš horlivo! Môže len konať tak, ako to umožňuje zákon respektíve príslušný predpis.

My v postkomunistických krajinách máme na horlivosť svoj názor. U nás na horlivosť niektorých umierali nevinní  ľudia . M. Horáková na niekoho horlivosť bola popravená a na niekoho horlivosť dokonca ani nemá svoj vlastný hrob, kde by sa dala uctiť jej pamiatka. Ja osobne si pamätám horlivých učiteľov MRH, horlivých SZM-ákov , horlivcov z ubytovacích komisii, a iných týpkov a magorov. A môžem povedať, že moje pochopenie pre nich sa blíži k nule.

Príslušník bezpečnostných zložiek  nemôže byt prílišne horlivý, musí konať podľa zákona .Uviesť v oficiálnej odpovedi, že konal  „prílišne horlivo" a čakať, že to bude akceptované,  je úplne absurdné a hlavne mimoriadne drzé .To, ako keby si niekto, kto to písal  povedal,  „Však do tej tramtárie môžem napísať čo chcem! Stačí keď tam bude pečiatka ,tej sa zľaknú, tej sa vždy zľaknú....." .

Naše ministerstvo sa dožadovalo  vysvetlenia  a dostalo stanovisko Bezpečnostného úradu Rady  EU k nášmu prípadu. Dostalo absolútne nezvládnutú odpoveď. Stalinov, Gotwaldov policajt  mohol  byť prílišne horlivý, policajt v budove Európskej únie v 21. storočí nemôže byť horlivý a už vôbec nie príliš horlivý. Musí konať tak mu určuje jeho oprávnenie a predpisy a musí rešpektovať, že vedľa neho stoja ľudia,  ktorí majú svoje ľudské a občianske práva.

K mojej žene sa nikto správať hrubo nebude!

Preto posielam list, kde predstaviteľov Bezpečnostného úradu Rady EU žiadam, aby sa k mojej manželke  a aj mne  za uvedené konanie a správanie ospravedlnili. Bude  to stačiť. Ak nie, žiaľ budem  sa musieť obrátiť na súd s podaním,  aby  súd rozhodol o tom, že konanie nebolo  správne  a následným  konaním  rozhodol  aj o  náhrade majetkovej a nemajetkovej ujmy,  ktorá nám bola spôsobená

Verím a očakávam, že naše ministerstvo nedovolí,  aby sa k našim  občanom správali tak, ako sa správali ku nám v Bruseli  a bude  tiež  konať.

Maďarsko už nie je predsedajúca krajina. Koberec,  predpokladám,  už nie je  v Bruseli,  tak by nemalo nič stáť v ceste tomu, aby sa celá záležitosť  neposudzovala politicky, ale len  čisto ľudsko - právne.

Pamätám si na jeden zložitý  obchodný prípad /bolo to už dávno/. Účastníkom boli stránky zo Slovenska, Nemecka a z Číny a hlavne čo si pamätám bolo,  ako sa bilo Nemecké ministerstvo za svojich občanov a ich záujmy.  My zo Slovenska sme  len ticho závideli. Naše ministerstvo nie lenže malo hlavu v piesku, ale tvárilo sa, ako keby sme neboli   ich občania ale občania z nejakej tramtárie. Nakoniec nám  vlastne pomohli Nemci.

Verím, že v tomto prípade to tak nebude. Preto teda ten nadpis, kde oslovujem nášho ministra, že budem potrebovať pomoc . Verím  aj v to, že každý poriadny chlap uzná, že  k žene sa správať hrubo sa nepatrí  a už vôbec nie na pôde Európskej únie.

To, že budem takto konať som už avizoval aj inom texte spred troch mesiacov, a teraz nadišla tá správna chvíľa.

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/261110/Cenzura-je-prilisna-horlivostAlebo.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/253376/Idem-do-Bruselu-chodit-po-koberci.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/253839/Gentlemeni-v-budove-EU.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/254460/List-Madarom-Kvoli-mape.html

aaaa.jpg

bbbb.jpg

 

br.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?