Malacky ,potkanov plný dvor, kamery a.....

Autor: Alojz Hlina | 8.7.2011 o 13:25 | (upravené 8.7.2011 o 13:36) Karma článku: 16,36 | Prečítané:  6259x

V Malackách na Družstevnej ulici to je teda riadne husté. V niečom sa to podobá na centrum Bratislavy. Kamier  toľko  ako v centre,  policajtov toľko ako v centre, neprispôsobivých  toľko ako v centre a aj potkanov toľko ako v centre Bratislavy.

Družstevná ulica v Malackách sa stáva na chvíľu centrom. Je pod drobnohľadom a to ako sa to celé vyrieši, bude asi  precedensom do budúcna,  pre iné problémové susedské vzťahy na Slovensku.

Samozrejme celá „kauza"   Družstevná  ul. má v sebe ten zvláštny nádych, lebo neprispôsobiví občania sú rómskeho pôvodu. To celý prípad robí ešte ťažším .

Áno, sú to Rómovia. Oni  o tom vedia a aj to nahlas hovoria, používajú  a mám pocit, že aj zneužívajú. Škoda, keby  títo neprispôsobiví boli príslušníci majoritného etnika, bolo by to paradoxne o niečo ľahšie.  Venovať  sa  podstate problému a aj ho rýchlejšie vyriešiť  .

Pre mňa je dôležitá podstata a tou je, že situácia na Družstevnej ul.  je naozaj katastrofálna. Bol som sa tam pozrieť. Niečo som si pozrel predtým na internete, ale vždy je lepšie vidieť to na vlastné oči.

Takto žiť, ako žijú ľudia na Družstevnej ul. to je fakt za trest, to je ako keby ste dostali nepodmienečne neviem koľkú nápravnovýchovnú skupinu. Asi najhorší je ten pocit bezmocnosti, keď nevidíte riešenie, oslobodenie.  Gróf Monte Christo  živil v sebe nádej na slobodu, naproti tomu  tá depresia na Družstevnej ul. sa dala krájať. Žiť vedľa takejto neprispôsobivej rodiny sa fakt nedá a je úplne jedno akej rasy ste čo koniec koncov potvrdil aj pán S. Šarkózy z úradu splnomocnenca  vlády SR  pre rómske komunity, keď priamo na mieste povedal,  „že on by vedľa nich žiť tiež nechcel" .

Kauzu Družstevná  ul. treba doriešiť, lebo jej výsledok sa stane precedensom. Je dobre, keď štát  koná v rámci možností  /policajné kamery, policajné hliadky/, bolo by dobré keby samospráva konala aktívne a bude dobré, keď  občania  budú aktívni. Lebo to nie len prípad  ľudí z Družstevnej ulice,  a  tá je od  väčšiny z  nás ďaleko, ten smrad tu necítiť, tí potkani toľko ku nám neprebehnú  a nadávky tiež nepočuť. Môže sa  však  stať aj nám, že sused urobí z nášho života peklo. Čo s tým a  ako sa máme brániť?

Na Družstevnej ul. som včera stretol aj poslanca mestského zastupiteľstva  p. Říhu. Sympaťák a nadšenec. Mimochodom z ich kandidátky 13 nezávislých   kandidátov  boli zvolení siedmy  poslanci. Fakt úspech a neviem, či aj nie slovenský rekord. Títo, poväčšine mladí ľudia sa do problému Družstevná tiež poriadne zahryzli a majú výsledky. Predbežné opatrenie súdu  a iné formálno-právne kroky, ktoré situáciu na Družstevnej určite posunú ďalej.

Asi to bude cesta.  Dôsledné uplatňovanie práva a vyžadovanie jeho plnenia aj za pomoci polície a následne súbor občianskych krokov, solidárneho konania, ktoré nakoniec neprispôsobivých postavia pred jednoznačnú voľbu. Buď budú dodržiavať zákony a pravidlá alebo sa presťahujú.

Skúsim v tej veci trochu pomôcť , lebo ma to fakt zaujíma  z principiálneho hľadiska ako to celé dopadne.

V prvej fáze pomôžem rodine Dobrovodských s riešením mimoriadne nepríjemného problému a to premnožením potkanov. Do  jeho záhrady nainštalujeme špeciálne zariadenie na plašenie potkanov, prvé výsledky by sa mali objaviť v priebehu dvoch -troch týždňov, priebežne bude potrebné zariadenie dolaďovať. Zariadenie potkanov vyženie z dosahu zariadenie a môže spôsobovať aj neplodnosť, čo následne decimuje celú populáciu.

Montáž zariadenia:

malacky.jpg

Uvedené zariadenie nepôsobí na ľudí a samozrejme nespôsobuje prípadnú neplodnosť u ľudí, to píšem preto, keby  niekto neprispôsobivým občanom chcel nahovoriť, že takéto účinky to bude mať aj na nich.

Okrem toho je potrebné pracovať aj ďalšími formami občianskeho aktivizmu a tlaku ....

Dokončenie v druhom diely.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé

Ficova metamorfóza na hovorcu najnižších pudov národa ublíži všetkým.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Opozícia neuspela, Pellegrini zostáva premiérom

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.


Už ste čítali?