Za gastráče! Za Slotu!

Autor: Alojz Hlina | 12.7.2011 o 8:36 | (upravené 16.7.2011 o 10:04) Karma článku: 23,06 | Prečítané:  7473x

Gastrolístky sú hlúposť. Gastrolístky to je sofistikované, legálne štátom požehnané výpalné. Gastrolístky  urážajú ľudskú dôstojnosť. Možno práve preto gastrolístky miluje Slota. Poslanec I.Matovič chce zrušiť  gastrolístky a ja mu v tom fandím. Ak by som mal tú moc, možnosť, tak urobím presne to isté.

Zákonodarca niekedy dávno mal pekný úmysel, teda aspoň myslím, že to tak spočiatku bolo a to aby zamestnanec mal zabezpečené teplé jedlo. Kreativita je však bezbrehá a z celého tohto bohumilého zámeru sa stal čistý biznis.

Spoločnosti, ktoré vydávajú gastráče sa postupne všetky presťahovali do čoraz krajších sídiel, stránkových hodín majú čoraz menej a peniaze posielajú čoraz neskôr.

V pondelok bol dokonca protest pred parlamentom proti zrušeniu gastrolístkov. Aké dojemné.

Už len čakám, kedy budú protestovať zamestnanci mobilných operátorov proti tomu, aby bol zrušený roaming. Kde dôvod bude to, že keď budú zrušené roamingové poplatky, tak ľudia si  na dovolenke neoddýchnu,  lebo  budú stále telefonovať.

Aké dojemné! Poobliekať zamestnancov gastráčových firiem do  rovnakých  tričiek a poslať ich "bojovať".

Údajne bojovali aj za prevádzkovateľov reštaurácii, keďže o tom niečo viem, zaujímalo  by ma, za koho presne z gastrobiznisu? Za mňa určite nie, ja by som gastráče zrušil  do hodiny.

Kto dal nejaké  oficiálne vyhlásenie?

Náš veľký zlúčený Zväz cestovnéhu ruchu SR?

Firmy robiace gastrolistkový biznis vyberajú provízie od prevádzkovateľov cca 5 % hodnoty stravného lístku, pozor nie zo zisku ale z hodnoty lístku, čo na tom, že marža na dennom menu je veľakrát mizerná  a 5% z hodnoty jedla  ide niekomu, čo kuchára, čašníka nevidel. Niekomu, kto elektrinu, nájomné, leasing, suroviny nikdy neplatil.

Je to čistý biznis, preto sa to páči J.Slotovi a keď bude zle, Slota  za gastráče zahlasuje. Všetci  vedia, že Slota gastráče miluje. Ale nie preto, že ich používa keď ide do kantíny, ale preto, že  výnos z toho, že neurobíte absolútne nič, len tlačíte papieriky s názvom „gastrolístok", sa niekde v správnu chvíľu, v správnom čase a na správnom mieste, objaví.

Hlasovania o gastrolístkoch, je hlasovanie o dôvere  Slotovi  a jeho" sociálnemu" programu.

 

Stupídne argumenty typu, že „ľudia keď majú gastrolístky, tak sa najedia a neminú na iné" je urážajúci a znižujúci ľudskú dôstojnosť. Ak niekto chcel rómom   vyplácať  dávky poukážkami, tak sa takéto hlasy objavili. Zákonodarca z väčšiny svojich  obyvateľov urobil  nesvojprávnych,nezodpovedných občanov  tým, že núti zamestnancov akceptovať gastolístky namiesto hotovosti   a chce v tom pokračovať.

Som zvedavý, ako dopadne hlasovanie a či poslanci rozhodnú, že  väčšina obyvateľov  Slovenska sú vlastne nezodpovední  dementi, ktorí potrebujú poukážky namiesto hotovosti a samozrejme, či Slota požíva dôveru v našom parlamente.

 

Hurááá. Za gastráče!! Za Slotu!!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Opozícia neuspela, Pellegrini zostáva premiérom

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri

Strán, ktoré vylúčili spoluprácu so stranou bývalého ministra za Smer, pribúda


Už ste čítali?