Kúpim fotku zlodeja Dušana B.

Autor: Alojz Hlina | 16.7.2011 o 20:42 | (upravené 20.7.2011 o 8:58) Karma článku: 23,17 | Prečítané:  12880x

Čo má spoločné zlodej prichytený pri čine pred farmou v Stupave s jedným z útočníkov, ktorí nad ránom pred očami policajtov v Zemianskych Sadoch bili ľudí?/Samozrejme okrem toho, že mali nadštandardné vzťahy s policajtmi/.

Ak som to správne zachytil z videa / http://tv.sme.sk/v/21329/policajti-si-s-utocnikmi-podali-ruky-sluzia-dalej.html/ tak mali spoločné aj priezvisko. Buček.

Zdá sa, že ľudia s týmto priezviskom majú minimálne na západnom Slovensku veľký vplyv na polícii.

Jeden Buček v Stupave „vybaví" krádež za pol hodiny, druhý Buček v Zemianskych Sadoch má väčšie právomoci ako Spišiak a policajtov posiela domov.

Tak nad tým rozmýšľam, kam sme sa to dopracovali?

Útočníci v Zemianskych Sadoch mali, ako povedal starosta, nejaké záznamy krádeže atď. Dušan Buček, ktorý kradol na Stupave, mal tiež nejaké záznamy.

A teraz čítajte dobre! D. Buček, zlodej zo Stupavy mal nie jeden, nie dva záznamy. D. Buček má 12 záznamov v trestnom registri. Povedzte, aký je spoločenský prínos takéhoto človeka?!

Ľudia s trestnými záznamami hrubšími ako „Vojna a mier" od L.N.Tolstého, v tom proste vedia chodiť. Mimochodom, prišlo mi niekoľko mailov, v ktorých ľudia potvrdzujú, že Dušan Buček je často vídaný v spoločnosti malackých a stupavských mafiánov. Občania vedia, policajti nevedia. Zaujímavé.

Teraz čítam na Sme   /http://www.sme.sk/c/5980136/video-bitky-by-urad-ukryl.html//, že úrad by záznamy z kamery, kde útočníci bijú ľudí a policajti sa prizerajú nezverejnil. Občan môže nanajvýš tak záznamy odovzdať polícii. No ale teraz, keď vieme, že na polícii sa môžu niektoré veci stratiť, čo s tým?

Možno takto /ak to číta nejaký právnik, tak ma prípadne prosím opravte/: ak Vaše kamery vyhotovia záznam, kde bude zadokumentovaný trestný čin, zločin či priestupok, vyhotovte  si dve kópie a ako vzorný občan ich odneste na políciu. Jeden záznam Vám však cestou vypadne z obalu, teda sa stratí. Okoloidúci druhý občan náhodou prechádza ulicou, kde nosič s touto nahrávkou nájde. Je rovnako uvedomelý a chce urobiť čo najviac preto, aby nosič našiel svojho majiteľa, tak ho anonymne alebo neanonymne zverejní na internete s tým, že majiteľ si ho odtiaľ môže stiahnuť.

Myslím, že takto by to mohlo fungovať! Pre istotu, keby sa ten z polície stratil.

Keby si nejaký chlapík v Zemianskych Sadoch nedal kamery na  svoj dom a záznam z nich sa nedostal do televízie JOJ, garantujem Vám, že by sme sa nedozvedeli, že policajný prezident nesedí v Bratislave ale v Zemianskych Sadoch.

A ešte k fotke zlodeja Dušana Bučeka.

Tento zlodej počas svojej kariéry /12 trestných činov/ určite spoznal veľa policajtov, veľa sudcov, prokurátorov, advokátov a preto je dosť možné, že keby som ho odfotil a zverejnil, niektorý právnik by mu poradil, aby ma zažaloval. A s ohľadom na „Bonnanovskú tradíciu" v časti nášho súdnictva, by som ešte musel tomu zlodejovi platiť.

Preto, ak by Dušan Buček ešte raz „náhodou" otváral autá pred niektorým naším strediskom /čo mu ale dôrazne neodporúčam/, tak zverejním inzerát, že kúpim jeho fotku. Verím, že sa niekto nájde, kto mi ju predá, následne ju bezplatne /t.j. nebude to konanie za účelom obohatiť sa/ venujem združeniu, ktoré bude vytvorené za účelom podpory občianskeho aktivizmu. Toto združenie si následne objedná bilboardovú kampaň a fotka toho krásavca, prípadne iných, bude na X bilboardoch po celej Bratislave.

Myslím, že takto by to mohlo byť. Ak nie, tak ma prosím prípadne na to upozornite.

Dávam na zváženie ešte nasledovný návrh:

Zdá sa, že niektorí policajti na  policajnej akadémii počas vyučovania nedávali pozor a preto políciu budú musieť opustiť. Pokiaľ to však bude iba tak, že porušili predpisy, prísahu, nedávali na akadémii pozor, no čo už..., budú  musieť  len policajný zbor opustiť, tak je to dosť nefér voči iným občanom.

Štát stojí veľké prostriedky, kým vyškolí policajta. Pokiaľ viem, tak títo študenti majú všetko zadarmo, čo je nefér voči ostatným, ktorí si musia za školu platiť. Treba zvážiť taký návrh, že prepustený policajt bude musieť vrátiť štátu prostriedky, ktoré do neho štát investoval.

Garantujem Vám, že keď policajt bude vedieť, že za „prúser" ho nielen vyhodia, ale bude musieť vrátiť štátu napr. takých 100 000 eur, tak si sakramentsky rozmyslí, na strane koho bude stáť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?