Malacky Družstevná ulica. Krok č.2 a č. 3.

Autor: Alojz Hlina | 18.7.2011 o 10:17 | (upravené 20.7.2011 o 8:54) Karma článku: 17,24 | Prečítané:  5589x

Najskôr dovoľte, aby som pozostalým  p. Galbu vyjadril  úprimnú sústrasť. Pán R. Galba  bol neformálnym  vodcom skupiny  neprispôsobivých obyvateľov na Družstevnej ulici . Zomrel  náhle, vo veku 69  rokov . Z toho, čo je dostupné na internete, ale aj z toho, čo som zažil osobne  priamo na Družstevnej ulici, sa dá povedať, že pán Galba prežil svoj život v hneve  a zatrpknutosti.

Pán Boh nech je k jeho duši milostivý. Pominuteľnosť  našich životov je neúprosná  a nedá sa zastaviť. Dnes ste tu, zajtra už na pravde Božej. Pán Galba sa ešte v pondelok zúrivo rozvášňoval na ulici, dokonca tak, že mu spadla šiltovka, keď som sa mu  po ňu zohol a podal mu ju, v jeho očiach sa objavilo  prekvapenie. Gadžo sa zohol pre jeho čiapku...! A ja som v tých očiach videl aj ešte niečo dobré. Škoda, už nebude možnosť to zistiť a potvrdiť.

Život ide ďalej. Kvôli smrti p. Galbu sme otvorenie mobilnej škôlky presunuli až po pohrebe. Pohreb je v utorok, takže nový termín na otvorenie je stanovený na stredu  20.7. o 14:00.

Otvorenie mobilnej škôlky je krok  č.2 v kauze „Družstevná ulica Malacky". Krokom č.1  bola inštalácia zariadenia na plašenie potkanov. O inštalácii, ale aj o tom, prečo ma kauza Družstevná ul.  zaujíma, som písal v tomto bloguhttp://blog.sme.sk/diskusie/1862035/2/16880214/Malacky-potkanov-plny-dvor-kamery-a.html#16880214.

Projekt  Mobilná škôlka  nie je nový.  Písal som o ňom už pred dvoma rokmi . http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/203549/Nenechajme-tie-deti-jest-psov-fetovat-a-skoncit-v-base.html Budem rád, keď sa jeho zmysel potvrdí aj v realite.

Kauza Družstevná ulica sa dá vyriešiť len v „trojčlenke"  štát, samospráva, súkromný a občiansky sektor. Iba  tak a nijako inak. Každý iný  geniálny nápad je hlúposť. Pokiaľ si to tieto tri strany neuvedomia, tak ľudia začnú vzývať  a hľadať pomoc u ľudí typu Kotleba.  Kotleba a spol.  nikdy žiadny problém nevyriešili  a ani nikdy  nevyriešia! A tie hlúposti, čo  rozprávajú  tiež ničomu nepomôžu.

Štát  v zastúpení polície  v celej kauze, predbežné hodnotenie: zatiaľ veľmi dobré.

Samospráva v Malackách: dobré. Primátor p. Ondrejka reagoval  operatívne.

Občiansky a súkromný sektor: zatiaľ veľmi dobré. V Malackách sú aktivisti, skupina ľudí  okolo p. Říhu, ktorí tomu venujú veľa času a energie a majú výsledky.

Ešte je potrebné zistiť, či sa ohlási súkromný sektor v podobe domácich  podnikateľov, ktorí povedia:

„ideme do toho, záleží nám na meste!".

Existuje riešenie situácie v Malackách a jeho postup sa bude dať modifikovane použiť aj v iných problematických oblastiach na Slovensku.

Predbežne sme to konzultovali s poslancom mestského zastupiteľstva v Malackách p. Říhom a myslím, že po ďalších konzultáciách  bude možné tento návrh zverejniť.  Pokiaľ niekto nezačne tancovať „rituálne tance" a rozprávať hlúposti a iné klišé, ktoré veľakrát tieto problémy sprevádzajú, alebo  nezačne „Ego vojna", tak je možné dôjsť k výsledku.

Výsledok je dôležitý.

Návrh riešenia  nespočíva v obdarovaní a čerpaní verejných zdrojov. Návrh zohľadňuje aj to, že čo ľudia dostanú zadarmo si veľakrát nevážia!

Do zverejnenia návrhu okrem kroku  č. 2 budeme realizovať aj  krok č. 3 .

Krok č. 3 spočíva v tom, že  21.7.  na základe poverenie od p. Dobrovodského a so súhlasom spoluvlastníka susedného pozemku, stavebná  firma za prítomnosti znalca, vykoná fyzickú  obhliadku objektu p. Dobrovodského zo strany neprispôsobivých  susedov.  V  rámci  fyzickej obhliadky  bude realizovaný  aj  sondážny výkop vo dvore, ktorý  čiastočne neoprávnene a nezodpovedne  užívajú neprispôsobiví občania. Účelom bude  zistenie miery poškodenia statických konštrukcií  domu p. Dobrovodského  s návrhom  na ich odstránenie.

Následne po zistení, v akom stave je nehnuteľnosť p. Dobrovodského zo strany neprispôsobivých občanov, bude navrhnuté riešenie prípadného havarijného stavu, statické zabezpečenie stavby a aplikácia dodatočných izolácií.

Očakávame, že stavebný úrad bez zbytočných prieťahov vydá povolenie na realizáciu týchto činností. Rovnako očakávame, že polícia zabezpečí nerušený priebeh  a výkon činností, ktoré ochraňujú majetok  občana a zdravie občanov.

Poškodzovanie nehnuteľnosti p. Dobrovodského zo strany neprispôsobivých občanov je dlhodobé a keďže existujú odôvodnená  hrozba ohrozenia majetku a zdravia občanov, je nevyhnutné ich operatívne riešiť.

Žiaľ musím skonštatovať, že splnomocnenec pán Šarközy už " tance začal". Pre médiá sa vyjadril, že teraz p. Dobrovodský robí problémy a použil aj večnú mantru, ktorá vždy zaberie, že kto a  s kým griloval na záhrade.

Môžem povedať, že neviem s kým a kedy p. Dobrovodský griloval na záhrade. Ja som mu však povedal, že pokiaľ by sa okolo tejto kauzy mali motať ľudia typu „Kotleba" , tak v tom momente odchádzam a už ma to prestane zaujímať.

P. Dobrovodský nerobí problémy. On dokonca nechal kontajnery pripojiť na jeho vodu a jeho elektrinu. Plašič na potkany, ktorý plaší potkany aj na dvore neprispôsobivých, a ktorí si mimochodom tiež pochvaľovali, ide na jeho elektrinu.

Pán Šarközy osobne povedal, bol som pri tom, že on by vedľa nich žiť tiež nechcel!

Pán Šarközy, neprispôsobivým rozprával, že rozhodnutie o zbúraní nelegálnej stavby nemajú rešpektovať, ale majú čakať na náhradné bývanie.

Pán Šarközy údajne mestu Malacky predstavil taký plán, že mesto má zaobstarať nie jeden, ale štyri náhradné domy, lebo je potrebné celú rodinu rozptýliť.

Dnes 18.7. posielame pani premiérke list, v ktorom ju žiadame, aby p. Šarközymu zrušila poverenie na riešenie kauzy „Družstevná ul. Malacky". Na podporu tejto požiadavky pripravujeme protestné zhromaždenie občanov Malaciek a okolia s predbežným termínom piatok 22.7. v Malackách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Opozícia neuspela, Pellegrini zostáva premiérom

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri

Strán, ktoré vylúčili spoluprácu so stranou bývalého ministra za Smer, pribúda


Už ste čítali?